Wyfilmowani.pl – o filmach i serialach w innym wydaniu
Seriale

Twórcy Last Airbender wychodzą z programu telewizyjnego Netflix na żywo

Avatar: Ostatni Władca Wiatru Właśnie zadano fanom coś, co z pewnością można określić jako znaczący cios. Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, twórcy oryginalnego serialu animowanego, opuścili planowaną przez Netflix adaptację serialu na żywo. Obaj ogłosili swoje odejście w oddzielnych oświadczeniach, powołując się na różnice w stosunku do Netflix.

Michael Dante DiMartino opublikował list otwarty na swojej stronie internetowej, ogłaszając rozstanie z nadchodzącym programem telewizyjnym Avatar: The Last Airbender. DiMartino i Bryan Konietzko mieli służyć jako showrunners w serialu, który pierwotnie został ogłoszony prawie dwa lata temu we wrześniu 2018 roku. DiMartino miał to do powiedzenia.

?Wielu z was prosiło mnie o aktualizacje na temat serialu Avatar na Netflixie. W końcu mogę powiedzieć, że nie jestem już zaangażowany w ten projekt. W czerwcu tego roku, po dwóch latach prac rozwojowych, Bryan Konietzko i Podjąłem trudną decyzję o odejściu z produkcji ?.

Wcześniej wyprodukowano film akcji na żywo w reżyserii M. Night Shyamalana na podstawie serialu Nickelodeon. Nie udało się połączyć komercyjnie lub krytycznie. Netflix miał nadzieję, że pozornie pozostanie bardziej wierny materiałowi źródłowemu, sprowadzając twórców Ostatni Władca Wiatru na pokładzie. Nie jest jasne, kto zostanie wybrany jako nowy showrunner (y). Mówiąc dalej, DiMartino omówił trudność w podjęciu decyzji o odejściu.

?Zdałem sobie sprawę, że nie mogę kontrolować kreatywnego kierunku serii, ale mogłem kontrolować, jak zareagowałem. Dlatego zdecydowałem się opuścić projekt. To była najtrudniejsza decyzja zawodowa, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć, a na pewno nie jedna potraktowałem to lekko, ale było to konieczne dla mojego szczęścia i integralności twórczej. Może się to okazać, że jest to program, którym wielu z was się spodoba. Ale mogę być pewien, że każda wersja pojawi się na ekranie, nie być tym, co Bryan i ja sobie wyobrażaliśmy lub zamierzaliśmy zrobić. “

Mimo że opuścił serial, Michael Dante DiMartino zapewnił również fanów, że pozostanie częścią wszechświata. Awatara, jak na ironię, odzyskał popularność, odkąd zaczął streamować w serwisie Netflix latem. Bryan Konietzko, przechodząc na Instagram, powtórzył komentarz DiMartino. W swoim poście Konietzko wezwał serwis streamingowy, który nie dotrzymał obietnicy wsparcia ich wizji.

?Kiedy dwa lata temu Netflix zaprosił mnie do prowadzenia tej serii razem z Mikiem, publicznie obiecali wesprzeć naszą wizję. Niestety, obietnicy tej nie udało się zrealizować. Chociaż mogłem pracować z kilkoma wspaniałymi osobami, Zarówno po stronie Netflix, jak i po stronie naszego małego zespołu programistów, ogólna obsługa projektu stworzyła to, co uważałem za negatywne i niewspierające środowisko ?.

Avatar: The Last Airbender działał przez trzy sezony między 2005 a 2008 rokiem. Spotkał się z szerokim uznaniem. Spin-off, Legenda Korry, wyemitowany przez cztery sezony w latach 2012?2014. Na pewno będziemy Was informować o dalszych szczegółach. Dołączyliśmy w całości post Bryana Konietzko na Instagramie. Możesz sprawdzić pełny list otwarty na MichaelDanteDiMartino.com.


Przeczytaj też to

Polecamy filmy fantasy inne niż “Władca Pierścieni”

Molter

13 powodów, dla których Star twierdzi, że jest najlepszym kandydatem do Blue Beetle

Molter

BIULETYN: “D.A.R.Y.L.” z 1985 doczeka się serialowego sequela

Molter

Zostaw komentarz