Wyfilmowani.pl – o filmach i serialach w innym wydaniu
Film

?Free Guy to film dla nie-graczy? też nalega, Ryan Reynolds

Gry wideo to gęsta i skomplikowana subkultura rozrywki z własnym zestawem reguł, terminologią i historią. Nadchodzący film oparty na grze wideo Ryana Reynoldsa Free Guy toczy się w fikcyjnej grze i zawiera odniesienia do rzeczywistych gier wideo. W wywiadzie dla Collidera Reynolds wyjaśnił, że chociaż podstawowe założenie jego filmu koncentruje się na grach, opowiadana historia mówi o szerszym ludzkim doświadczeniu, z którym większość widzów może się odnieść.

?Zawsze patrzę na to w ten sposób, że filmy sportowe są dobrymi metaforami. Największe filmy sportowe, jakie kiedykolwiek powstały, tak naprawdę nie dotyczą sportu. Field of Dreams, nie określiłbym tego jako historii o baseballu. Użyli baseballu jako środka do opowiadania naprawdę piękna historia o synu i ojcu próbujących się połączyć. Myślę, że robimy to samo. Używamy świata gier wideo, świata Wolnego Miasta i kultury gier wideo jako pewnego rodzaju narzędzia, aby to opowiedzieć naprawdę piękna i potężna ludzka historia ?.

Zwiastun dla Free Guy ujawnił historię GTAgra z otwartym światem, w której NPC (postać niegrywalna) zyskuje rozum i wyrusza na misję, aby ocalić swoje miasto przed wbudowanymi złoczyńcami i bezdusznymi graczami. Istnieje wiele odniesień do pasków zdrowia, ulepszeń, kodów itp., Które mogą być trudne do zrozumienia dla odbiorców spoza gier. Aby uniknąć nieporozumień, reżyser filmu Shawn Levy wyjaśnił, że postać Reynoldsa będzie działać jako rodzaj pośrednika w przekazywaniu widzom reguł fikcyjnego świata filmu.

?Pomocne jest również to, że jeśli masz postać, która realizuje reguły świata, możesz mieć surogat publiczności. Jest to w zasadzie bardzo sprytny sposób na edukowanie publiczności o zasadach zaangażowania, zasadach Free Guy robi coś podobnego, ponieważ gdy Guy budzi się i mówi ?Czekaj, co się dzieje? Jak to działa??, pozwala nam go nauczyć, tak jak uczyłaby się publiczność niezwiązana z grami ?.

Mając do czynienia ze światem gier z jego rozległą historią i fandomem, może być kuszące, by zanurzyć historię w niezliczonych pisankach wielkanocnych i odniesieniach, które tylko hardkorowi gracze zrozumieliby i pokochali. Ale Levy uważa, że ??takie podejście może zrazić resztę widzów i przeszkodzić im w zanurzeniu się w narrację.

?Myślę, że inną rzeczą jest to, aby nigdy nie być tak wewnętrznie, mrugnij okiem, wewnątrz baseballu z żartami, które połowa publiczności czuje się wykluczona. Ale to jest linia, którą będziemy kroczyć i jestem pewien, że Będziemy dalej badać, montując film, przedstawiając go widzom i zdając sobie z tego sprawę, czy zaszliśmy wystarczająco daleko? Czy zaszliśmy za daleko? ?

Wyreżyserowane przez Shawna Levy’ego, Free Guy funkcje Ryan Reynolds, Jodie Comer, Joe Keery, Lil Rel Howery, Utkarsh Ambudkar i Taika Waititi. Film pojawi się w kinach 11 grudnia zderzak.

Tematy: Free Guy, gry wideo


Przeczytaj też to

Czy Shang-Chi uwalnia olbrzymiego smoka Fin Fang Foom w MCU?

Molter

Nowe nagranie z The Conjuring 3, The Suicide Squad, The Many Saints of Newark & ??More Revealed

Molter

Przerażający nowy potwór zamienia iPada w koszmar

Molter

Zostaw komentarz

Facebook