Landing On VOD pod koniec 2020 roku podczas pandemii, Co jest poniżej nie udało się zachwycić publiczności. Ale jego debiut w serwisie Netflix to inna historia, ponieważ horror o Mermanie znalazł się na szczycie list przebojów. Film, który został napisany i wyreżyserowany przez Braden R. Duemmler, stał się w pewnym sensie fenomenem Netflix, ponieważ stał się numerem 1 w oglądanej nowej wersji aplikacji. Ale wielu zostało zaskoczonych zakończeniem, które niektórzy członkowie widowni uznali za dość zagmatwane. Ostrzeżenie, przed tobą są spoilery na wypadek, gdybyś nie oglądał Co jest poniżej jeszcze.

Więc co się dzieje z tym zakończeniem? Film opowiada o niezręcznej społecznie 16-latce, która spotyka narzeczonego swojej matki, mężczyznę, którego urok, inteligencja i uroda wydają się zbyt doskonałe, by być człowiekiem. Który to jest. W miarę rozgrywania się thrillera staje się oczywiste, że dany człowiek to potwór rybny. Niektórzy wolą termin Merman.

Ema Horvath wciela się w 16-letnią Liberty Wells, która wraca do domu z obozu i natychmiast przeszkadza jej znacznie młodszy mężczyzna imieniem John Smith, grany przez Treya Tuckera, który wydaje się być zainteresowany tylko zapłodnieniem swojej mamy, granej przez amerykanski placek i amerykańska piękność ulubiona Mena Suvari. Smith twierdzi, że jest wodnym genetykiem badającym minogi. Ale wkrótce staje się jasne dla publiczności, że jest rybakiem, jakiego nie widzieliśmy od czasów Guillermo Del Toro Kształt wody. Tylko ten merman ma złowieszczy plan.

W przeciwieństwie do większości ostatnich horrorów typu ?wytnij i wklej?, Co jest poniżej w trzecim akcie przybiera dziwny obrót, a zakończenie pozostawiło wielu zdezorientowanych. Liberty Wells budzi się w pojemniku w kształcie rombu, który wypełnia się wodą. Okazuje się, że Ema Horvath siedzi pośród wielu innych podobnie wyglądających ?komórek? zajmowanych przez kobiety. W ostatniej sekundzie filmu widać, jak Liberty rozpada się na uśmiech, gdy jest całkowicie zanurzona pod wodą.

Braden R. Duemmler mówi, że od czasu premiery otrzymał wiele emaisl nienawiści Co jest poniżej w serwisie Netflix. A teraz odpowiada za zakończenie. Każdy, kto oglądał film z napisami, dowie się, że Merman John Smith jest w rzeczywistości Obcym.

?Słyszałem [cat] jest poza torbą, ponieważ jeśli umieścisz napisy, najwyraźniej jest na nim napis ?Odgłosy obcych?. Więc tak, powiedziałbym, że jest gatunkiem z innej planety. Nie chcę go rozpakowywać bardziej niż to. Powiedziałbym, że jeśli coś przegapiłeś, może cofnij się do czasu, gdy Libby jeździ samochodem, aby zajrzeć do jeziora i spojrzeć na to, co widzi. Moglibyśmy bardziej zagłębić się w chwasty, jeśli chcesz. “

Więc w zasadzie Co jest poniżej to film, który wymaga wielokrotnego oglądania. Wydając się nieco ostrożny, reżyser zagłębił się w to zakończenie. W rzeczywistości thriller ma drugie zakończenie, które pokazuje kilku innych Mermanów, którzy wyglądają jak John Smith wykopujący kobiety ze ścian. Braden R. Duemmler wyjaśnia, co się dzieje.

Widziałem to tak, jak John został zaprojektowany przez swój gatunek. Jest egzoszkieletem zaprojektowanym jako muchołówka. Chociaż egzoszkielet jest taki sam, algorytm zmienia się dla każdego z nich. Jeden z nich jest naukowcem iw pewnym sensie Drugi jest trochę hipsterem. Drugi to rodzaj rock and rolla. Robią to, aby przyciągnąć różne osobowości, ale zawsze dążą do tego samego, co jest bardzo jasne w ostatnim ujęciu. Oni robią to, aby przyciągnąć różne osobowości. Zbieram okazy. Każdemu, kto czuł się niezręcznie przez cały film, chciałbym wrócić i posłuchać wersów Johna i wyobrazić sobie, że mówi o Libby i Michelle jako o okazach zamiast o ludziach, a potem nagle jego wybory słów mają więcej sensu. “

Idzie dalej, aby zamieścić tę informację dla widzów, którzy pozostają zdziwieni tajemniczym zakończeniem.

?Wszyscy po prostu zbiegają się, gdy zbiegają się gliniarze, ponieważ nie chcą zostawiać śladu. Są znacznie silniejsi, szybsi, bardziej inteligentni od nas, mają wyostrzone zmysły, są znacznie zaawansowanym gatunkiem, więc mogą oczyścić się na zewnątrz w mgnieniu oka. “

Komórka, w której Liberty znajduje się na końcu, znajduje się w rzeczywistości we wnętrzu UFO, co jest w 100% potwierdzone przez reżysera: ?Tak, jest. To kadłub statku kosmicznego?. I ten uśmiech, który pęka Ema Horvath pod koniec filmu ?, ?Potrafi oddychać pod wodą i zdaje sobie z tego sprawę. Nie została jeszcze zapłodniona. Została przywieziona do dalszych eksperymentów. Niebieskie światło to aparat, który pozwala organizmom oddychać Podwodny.”

Chociaż zakończenie jest zagmatwane, Braden R. Duemmler nie sądzi, że wróciłby i cokolwiek zmienił. Jak podkreśla, nakręcił thriller przy skromnym budżecie i nie wie, że rozwinąłby wszystko poza tym, co widać w samym filmie. Ponadto, dzięki popularności w serwisie Netflix, zawsze istnieje możliwość kontynuacji, która zagłębia się w tajemnice, z którymi obecnie fani zostali pozostawieni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych kłopotliwych momentach z filmu, twórca ma więcej odpowiedzi na Entertainment Weekly.

Tematy: Co znajduje się poniżej