Niedawno Disney pokazał, że zmienił zasady gry Gwiezdne Wojny Fani. Firma posiada prawdziwy, działający miecz świetlny. Nie taki, który jest w stanie topić stalowe drzwi, pamiętajcie, ale ma prawdziwe ostrze, które wystaje z rękojeści, podobnie jak to, co widzieliśmy w filmach od ponad 40 lat. Ale jak to dokładnie będzie działać? Dzięki pomocnemu fanowi mamy teraz znacznie lepszy pomysł.

Disney zaprezentował produkt podczas niedawnej prezentacji swoich parków i atrakcji. Przewodniczący Disney Parks, Josh D’Amaro, zamknął pokaz, ujawniając miecz świetlny, a wieści szybko się rozniosły. Działający miecz świetlny pochodzi z patentu, który został wypełniony w 2018 r. Podczas gdy filmy / zdjęcia z demonstracji nie trafiły jeszcze do sieci, twórca stron internetowych i samozwańcze Gwiezdne Wojny fan Ben Ridout udał się na Twittera, aby zaprezentować kilka animacji wyjaśniających działanie urządzenia.

Dwie animacje przygotowane przez Bena Ridouta ujawniają wewnętrzne działanie miecza świetlnego opisanego w patencie. To, co widzimy, jest niezwykle prostym pomysłem. Zasadniczo Disney wykorzystał technologię podobną do tej, którą można znaleźć w taśmie mierniczej, aby ożywić miecz świetlny. Wyjaśniając, jak to działa w swoim wątku na Twitterze, Ridout powiedział, co następuje.

?Opiera się na znanej koncepcji, taśma miernicza. Stalowa taśma miernicza jest dość wytrzymała, gdy jest rozciągana na krótkie odległości. Krzywa stali zapewnia wytrzymałość, a przeważnie płaską taśmę można nadal nawinąć na szpulę wewnątrz korpusu taśmy miara. To ważne. Projekt miecza świetlnego Disneya rozszerza (rozumiesz?) podstawowy projekt taśmy mierniczej. Wyobraź sobie, że łączysz ze sobą dwie miarki, tak aby każda taśma była skierowana na siebie, gdy są rozciągnięte. Połącz końce taśm okrągłą nasadką. Następnie poszerz taśmy i zwiększ krzywiznę, pozwalając im częściowo owinąć się wokół siebie i uformować kompletny cylinder. Napęd tego systemu za pomocą silnika, aby obie rolki można było wysuwać i chować synchronicznie za naciśnięciem przycisku. Teraz możesz mam miecz świetlny! “

Animacje z pewnością są pomocne dla zagorzałych fanów, którzy chcą dostać w swoje ręce jeden z tych mieczy świetlnych. Ale pytania wciąż pozostają. Na przykład są wystarczająco trwałe zabawki i przedmioty kolekcjonerskie, z którymi można się pojedynkować. Czy te działające miecze świetlne będą w stanie przechodzić ostrze w ostrze? Trzeba przyznać, że animacje sprawiają, że wyglądają, jakby były nieco delikatne. Pozostaje również całkowicie niejasne, jak drogie będą one, kiedy / czy zostaną udostępnione publicznie.

Oczekuje się, że miecze świetlne zostaną udostępnione w Star Wars: Galaxy’s Edge w pewnym momencie w przyszłości, biorąc pod uwagę, że zostały one zaprezentowane podczas prezentacji w Disney Parks. Niektóre repliki mieczy świetlnych mogą już kosztować setki dolarów. Tak więc, w zależności od tego, jak imponujące okażą się one, może to być obciążenie dla starego konta bankowego. Z pewnością będziemy Cię informować, ponieważ wszelkie oficjalne szczegóły zostaną ujawnione przez Disney i Lucasfilm. W międzyczasie możesz sam sprawdzić animacje na stronie Twitter Bena Ridouta.

Tematy: Gwiezdne Wojny, Disney, Disneyland