Marvel Entertainment wydało nowy spot telewizyjny na nadchodzące dwa ostatnie odcinki serialu Disney + Sokół i zimowy żołnierz. Wygląda na to, że Sam Wilson w końcu zapina się, by zostać Kapitanem Ameryką. Poprzedni odcinek przyjął zaskakujący obrót, ponieważ byliśmy świadkami, jak nowy Kapitan Ameryka, John Walker, używał tarczy Steve’a Rogersa, coś, co było symbolem nadziei i optymizmu, aby brutalnie pobić na śmierć Flag Smasher. Upokorzony porażką w walce i rozgniewany morderstwem swojego partnera, Lemara Hoskinsa, nowy super żołnierz zakrwawił tarczę Capa, zadając ciosy w głowę Nico, ostatecznie zabijając faceta, który kiedyś opisał się jako fan i wielbiciel Kapitana Ameryki. Czy to nie ironia losu?

Cóż, ten nowy obrót wydarzeń i John Walker w końcu tracąc ideały i wartości Kapitana Ameryki w tym zniekształconym, nowym porządku świata, będą teraz prowadzić do dwóch ostatnich odcinków na drodze do ostatecznej rozgrywki, zgodnie z nowym zwiastunem Sokół i zimowy żołnierz. Zatytułowany ?Zraniony?, teaser pokazuje Sama Wilsona i Bucky’ego Barnesa konfrontujących się z Johnem Walkerem po tym, co wszyscy uważali za załamanie napędzane gniewem, które doprowadziło go do zamordowania Nico. Zdając sobie sprawę, że John nie jest gotowy, aby zająć miejsce Capa i na pewno nie jest w stanie nie być pragmatycznym ani kontrolować negatywnych emocji, Sam grzecznie prosi Johna, aby dał mu tarczę.

W tej chwili w końcu zbiera się, by przyjąć płaszcz, do którego początkowo nie miał ochoty. Ale po zobaczeniu Walkera wie, że Cap dał mu tarczę z jakiegoś powodu, nawet jego kumpel z wojny. Sam zrezygnował z tarczy w pierwszym odcinku, myśląc, że lepiej byłoby, gdyby tarcza reprezentowała samego Steve’a i wszystko, co zrobił dla świata. Jednak władze zmieniły to w reprezentację ?amerykańskich wartości? i uczyniły następcę Johna Capa.

Sam wie teraz, że Steve potrzebował kogoś, kto miałby wolę podjęcia właściwej decyzji we właściwym czasie, niezależnie od tego, jak trudne może to być, dlatego wybrał Sama, aby dzierżył tarczę. Z drugiej strony, John, choć dzielny, doskonały żołnierz, kieruje się jedynie siłą. A ponieważ jest niepokonanym weteranem wojennym, nie radzi sobie z przegraną. Ale teraz jego wola obsesji na punkcie władzy i kontroli została wzmocniona z powodu efektów serum Super Soldier, które wziął. Zwiastun udowadnia, że ??nie rezygnuje łatwo z tarczy.

Kiedy Sam się kłóci, nie chce, aby ktoś inny został skrzywdzony; John bierze odwet, mówiąc: ?Nie chcesz tego robić?, na co Bucky odpowiada: ?Tak, robimy?. Ostatni rzut oka na zwiastun pokazuje, że Bucky szarżuje w stronę Johna. Wygląda na to, że czeka nas pojedynek dwóch na jednego, taki jak ten, w którym się wzięliśmy Kapitan Ameryka Wojna Domowa, może na niższą skalę. Zwiastun daje również wskazówkę dotyczącą niestabilności psychicznej Bucky’ego, który wciąż dochodzi do siebie po przeszłych traumach, oraz zła, jakie zrobił jako Zimowy Żołnierz. Teraz Bucky musi zobaczyć, jak inny człowiek zostaje Kapitanem Ameryką, postać uwieczniona przez jego przyjaciela. Miejmy nadzieję, że serial zagłębi się głębiej w stan psychiczny bohatera, o którym zasugerował w pierwszym odcinku.

Nowy materiał filmowy dla Marvel Studios Sokół i zimowy żołnierz jest również dostępny, prezentując powrót Ayo i Dory Milaje do MCU. Anthony Mackie, Sebastian Stan, reżyser Kari Skogland, Florence Kasumba i Wyatt Russell dzielą się przemyśleniami na temat wojowników w akcji. Przedostatni odcinek rozpocznie się w piątek wyłącznie na Disney +.

Miniserial ma jeszcze dwa odcinki do wyemitowania, a z wcześniejszych zwiastunów jest całkiem jasne, że Sam i Bucky zamierzają połączyć siły, kradnąc tarczę i biorąc rzeczy w swoje ręce. Miejmy nadzieję, że ta scena nie będzie końcem klifu w serialu i pod koniec szóstego i ostatniego odcinka dojdziemy do jakiegoś zakończenia. Historia Bucky’ego i Sama w Marvel Cinematic Universe przybrała wyjątkowy obrót w tej miniserialu, ale jak dotąd obie postacie nie zostały potwierdzone, że pojawią się w żadnym z nadchodzących filmów w MCU. Producent serialu drażnił powrót Isaiaha Bradleya, a znaczący rozwój postaci Sharon i Zemo wymaga pewnych obiecujących syorylii do rozważenia w celu kontynuacji. Piąty odcinek Sokół i zimowy żołnierz będzie transmitowany w piątek na Disney +.

Tematy: Falcon and Winter Soldier, Black Panther, Disney Plus, Streaming