Kaskader i aktor Felix Silla, najbardziej znany z roli Cousin Itt on Rodzina Addamsów, niestety odszedł. Silla, wieloletni mieszkaniec Las Vegas w stanie Nevada, zmarł podobno w piątek po walce z rakiem trzustki. Wiadomość została ujawniona przez Gil Gerarda, współgwiazdę Silli w serialu NBC Buck Rogers w XX wieku, z plakatem na Twitterze. Silla miała 84 lata.

?Felix zmarł zaledwie kilka godzin temu, a jedyną dobrą rzeczą, jaką mogę wyciągnąć z jego śmierci, jest to, że już nie cierpiał? – napisał Gerard. ?Będzie mi go strasznie brakować, zwłaszcza za wspaniały czas, jaki spędziliśmy na naszych panelach. Po prostu on mówi mi? idź sobie ?.

Janet Gerard, inna przyjaciółka Silli, napisała w tweecie: ?Moje serce jest dziś złamane. Felix Silla, znany tak wielu jak Twiki, Cousin It i książka pełna kultowych ról ukochanych, odszedł. Był bardzo drogi. przyjacielu, tak bardzo mnie rozśmieszył i czuję, że w moim sercu jest po prostu dziura ?.

Najbardziej znaną rolą Silli jako aktora jest taka, która całkowicie zasłaniała jego twarz. Wcielanie się w kuzyna Itt Rodzina Addamsów, Silla musiała nosić treskę do ciała i okulary przeciwsłoneczne reprezentujące jego oczy. Postać również mówiła niewyraźnie w serialu, chociaż pozostali członkowie rodziny Addamsów nigdy nie mieli problemu ze zrozumieniem, co mówi. Ulubiona postać fanów została później zagrana przez Johna Franklina w filmie z 1991 roku i wyrażona przez Snoop Dogga w animowanym restarcie 2019.

?Wszyscy faceci na planie palili? – powiedział Silla o swoim kostiumie Cousin Itt w wywiadzie dla LA Times w 2014 roku. ?Po prostu upuścili tyłki i nadepnęli na nie. Producenci martwili się, że mogę nadepnąć na tlącego się papierosa i stanąć w płomieniach. Dali mi syntetyczne włosy, które nie podtrzymywały palenia?.

Aktor jest również znany z grania w robota pomocnika Twiki Buck Rogers w XX wieku i do grania w Ewoka na lotni Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi. Bez przebrania całego ciała, Silla można było również zobaczyć w roli złoczyńcy Litvaka u boku George’a Segala jako Sam Spade Jr. Czarny ptak, kontynuacja klasycznego filmu z 1975 roku Sokół maltański.

Silla urodził się w Roccacasale we Włoszech 11 stycznia 1937 roku. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w 1955 roku, przez kilka lat koncertował z Ringling Bros. i Barnum & Bailey Circus jako artysta na trapezie i kieliszek. We wczesnych latach sześćdziesiątych zaczął pracować jako kaskader w Hollywood, prowadząc do ról w różnych filmach i programach telewizyjnych. Jego filmy fabularne obejmują Planeta absydy, Kosmiczne kule, i Film Kentucky Fried, chociaż pojawił się także w programach, w tym HR Pufnstuf i Lidsville.

Ulubiona przez fanów na konwentach śmierć Silli pozostawiła fanów na całym świecie w żałobie po wiadomościach. Aktor, który przeżył, to jego żona Sue, z którą był żonaty od 1965 roku, a także ich dzieci, Bonnie i Michael. Nasze myśli są z nimi w tym bolesnym czasie. Niech Silla spoczywa w pokoju. Ta wiadomość przychodzi do nas z The Hollywood Reporter.