Pisanki to zabawne drobne szczegóły, które filmowcy często umieszczają w swoich pracach jako hołd dla innych filmów i form sztuki, które zainspirowały ich prace. Niedawno wydany Godzilla Vs Kong zawiera wiele takich pisanek, które służą jako odwołania do poprzednich filmów o potworach, a także filmów akcji z lat 80. i 90. konkretnie Szklana pułapka i Zabójcza broń 2, według przełożonego VFX filmu Bryana Hiroty.

?Nie wiem, czy potrafię wymyślić konkretne pisanki, które nie zostały złapane. Powalony, śpiący Kong na statku transportowym to także ukłon w stronę King Kong kontra Godzilla, ale myślę, że ludzie zauważyli je wszystkie. Adam [Wingard] ma również te ukłon w stronę gwiazd akcji z lat 80., na przykład to, jak Kong zeskakuje z przewoźnika, gdy Godzilla go wysadza, jest ukłonem w stronę Bruce’a Willisa w Szklana pułapka, a Kong odkładając ramię z powrotem na miejsce jest ukłonem w stronę zwichniętego ramienia Martina Riggsa Zabójcza broń 2?.

Walka między Kongiem a Godzillą na pokładzie lotniskowca na środku oceanu jest wyjątkowa Godzilla vs Kong. Scena doskonale oddaje również różne podejścia do walki, które przyjmują dwa kultowe potwory, przy czym Godzilla ma przewagę pod względem surowej mocy, a Kong używa sprytu, aby zdobyć przewagę.

W poprzednim wywiadzie reżyser filmu, Adam Wingard, wyjaśnił, że rola Konga jako dzielnego przegranego przypomniała mu bohaterów akcji z lat 80. i 90. Szklana pułapka byłby odpowiednim hołdem.

?Zawsze widziałem Konga w tym filmie jako bohatera akcji z lat 80. lub bohatera akcji Shane’a Blacka z wczesnych lat 90. Jestem wielkim fanem tego stylu akcji, w którym bohaterem akcji jest ten facet, któremu brakuje szczęścia. Godzilla jest o wiele mocniejszy niż [Kong]. A na dodatek umieściliśmy Konga na oceanie. To jest żywioł Godzilli. Więc stawka i poziom zagrożenia są już wysokie dla tej postaci, ale potem chcesz to wzmocnić. A inspiracją do tego naprawdę jest Die Hard bardziej niż cokolwiek innego. Dlatego film ma tu i ówdzie odniesienie do Szklanej pułapki z wizualnego punktu widzenia ?.

Chociaż Kong może nie mieć broni takiej jak John McClane ani fajnego sloganu Godzilla kontra Kong, gigantyczna małpa dostaje swój własny gigantyczny topór bojowy i udowadnia, że ??może być równie zaradny jak McClane, walcząc z przeciwnościami losu. Nawet jeśli szanse przybierają postać niepowstrzymanego molocha mocy i zniszczenia, to jest nim potężna Godzilla.

Wyreżyserowany przez Adama Wingarda i napisany przez Erica Pearsona i Maxa Borensteina, Godzilla kontra Kong w obsadzie głównej, w skład której wchodzą Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall i Brian Tyree Henry. Film jest teraz wyświetlany w kinach i w HBO Max. Ta wiadomość pochodzi z ScreenRant.

Tematy: Godzilla Vs King Kong, Monsterverse, Die Hard, Lethal Weapon, HBO Max