Niewiele par aktorów i reżyserów cieszy się większym uznaniem niż współpraca między Leonardo DiCaprio i Martinem Scorsese. Następnie duet połączy siły z inną muzą Scorsese, Robertem De Niro, aby nakręcić westernowy dramat Killers of the Flower Moonna podstawie powieści pod tym samym tytułem amerykańskiego dziennikarza Davida Granna. Scenarzysta filmu Eric Roth powiedział Colliderowi, że ambitny film o budżecie 200 milionów dolarów będzie jedyny w swoim rodzaju.

?Wiem, że Marty próbuje nakręcić film, który jest prawdopodobnie ostatnim westernem, jaki zostałby nakręcony w ten sposób, a mimo to z tym niesamowitym dokumentem społecznym pod spodem oraz przemocą i środowiskiem. Myślę, że będzie jak nic, co mieliśmy w pewnym sensie. A więc ten jest dla mnie jednym na wieki. “

Książka Killers of the Flower Moon bada serię morderstw zamożnych Osagów, które miały miejsce w hrabstwie Osage w stanie Oklahoma na początku lat dwudziestych XX wieku. Ziemia dostarczyła dowodów na ogromne złoża ropy, które należały do ??ludu Osagów. Wylęgnięto ponury spisek, aby wyeliminować właścicieli hrabstwa Osage, aby administratorzy ziemi mogli zamiast tego rościć sobie prawa do złóż ropy naftowej.

Incydent pozostawał przez pewien czas owiany tajemnicą, a łączna liczba zamordowanych Osagów była znacznie wyższa niż oficjalna liczba. Nowo utworzone FBI zostało wezwane do zbadania morderstw, co ostatecznie doprowadziło do procesu i skazania hodowcy bydła Williama Hale’a jako pomysłodawcy całego spisku.

Według Rotha, o ile opis opowieści nie sprawia, że ??brzmi ona jak prawdziwy western, jej pierwotny etos należy do gatunku western.

?Chodzi mi o to, że ludzie będą w garniturach i innych rzeczach, bo jest rok 1921. To w czasie prohibicji, ale etos, który myślę, jest bardzo zachodni. A także, myślę, że zachodnia sprawiedliwość, o tym, jak powiedzieli, że nie można znaleźć 12 białych mężczyzn skazać białego człowieka za zabicie rdzennego Amerykanina. Miałbyś większe szanse, że zostanie skazany za kopanie psa. I takie właśnie jest uczucie. A poza tym masz tych niesamowitych ludzi, rodzinę Osagów, która postać przychodzi i bierze ślub, i kto jest złoczyńcą, a kto nie. A potem pojawia się rodzaj bohaterskiego faceta – nazywał się Tom White, którego gra Jesse Plemons – który był w Texas Rangers, a ty nie może być bardziej zachodni niż to. “

Podczas gdy fani naturalnie zakładali, że DiCaprio będzie odgrywać główną rolę w Martin Scorsese W filmie krążyły plotki, że Jesse Plemons został obsadzony w roli głównej, a DiCaprio miałby rolę drugoplanową. Roth wyjaśnił, że zarówno Plemons, jak i DiCaprio odgrywają w scenariuszu równie mięsiste role, dodając, że ?rola Leo jest bardzo skomplikowana i bardzo interesująca. To sprytna rola dla sprytnego aktora. mógłby pomyśleć o graniu go ?. Ta wiadomość pochodzi z zderzak.

Tematy: Killers of the Flower Moon, Apple TV Plus, Streaming