Plik Sam w domu franczyza od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością, regularnie pojawiając się na listach odbiorców ulubionych filmów bożonarodzeniowych. Od jakiegoś czasu opracowywany jest restart serii. SNL członek obsady Kenan Thompson, który pojawi się w ponownym uruchomieniu Home Alone, niedawno potwierdził w wywiadzie, że film jest bliski ukończenia.

?To była długa sesja. Zaczęła się w Kanadzie, została zamknięta, a następnie wróciła z powodu pandemii. Było bardzo poplamione, jeśli chodzi o próby wykonania tego. Myślę, że zbliżają się do ukończenia to. Zrobiłem dla niego ADR niedawno, więc to zazwyczaj jeden z ostatnich kroków. Tak więc wychodzi ?.

Filmy Home Alone rozpoczęły się w 1990 roku od pierwszej i prawdopodobnie najpopularniejszej części serii, w której wystąpili dziecięca gwiazda Macaulay Culkin, Joe Pesci i Daniel Stern, a wyreżyserował Chris Columbus. Film kontynuuje historię ośmioletniego Kevina, który zostaje sam w domu w Boże Narodzenie.

Dwóch tępych złodziei, myśląc, że dom został opuszczony, spiskują, by obrabować dom Kevina. Kiedy Kevin podsłuchuje ich plany, postanawia udaremnić spisek, budując w całym domu serię wyszukanych pułapek.

Prosta przesłanka filmu, z włamywaczami wpadającymi w jedną pułapkę po drugiej, z tragicznymi skutkami, doprowadziła do wielu komedii fizycznych, a przesłanka została wydobyta na cztery kolejne sequele, chociaż z malejącymi zwrotami w kasie.

Pomimo niepowodzenia Sam w domu aby rozpocząć franczyzę, oryginalny film jest nadal okrzyknięty klasyczną komedią i zrozumiałe jest, że Disney spróbowałby wydobyć tę nieruchomość za tę słodką nostalgiczną gotówkę po ponownym uruchomieniu. Ale to nie jest plan, który Chris Columbus, reżyser lat 90-tych Sam w domu, jest na pokładzie. W wywiadzie z zeszłego roku reżyser posunął się nawet do stwierdzenia, że ??ponowne uruchomienie nigdy nie będzie w stanie uchwycić magii oryginalnego filmu.

?Nie, nikt nie skontaktował się ze mną w tej sprawie, a jeśli o mnie chodzi, to strata czasu. Po co? Jestem głęboko przekonany, że nie przerabia się filmów, które miały tak długą żywotność jak Dom Sam. Nie zamierzasz ponownie stworzyć błyskawicy w butelce. To się po prostu nie wydarzy. Dlaczego więc to robisz? To tak, jak tworzenie wersji malowania po numerach animowanego filmu Disneya – wersji tego na żywo. . Po co? To już zrobione. Rób swoje. Nawet jeśli nie uda ci się żałośnie, przynajmniej wymyśliłeś coś oryginalnego ?.

Dan Mazer ma reżyserować Sam w domu uruchom ponownie dla Disney +, a scenariusz piszą Day i Streeter Seidel. W obsadzie znaleźli się Archie Yates, Rob Delaney, Ellie Kemper, Ally Maki, Pete Holmes, Kenan Thompson, Chris Parnell, Timothy Simons, Andy Daly i Mikey Day. Nie ogłoszono jeszcze daty premiery nadchodzącego filmu.

Tematy: Kevin sam w domu, Disney Plus, Streaming, Disney