Jeszcze przed ponownym uruchomieniem programu Ordynans franczyzy z Robertem Pattinsonem w roli Zamaskowanego Krzyżowca na dużym ekranie, filmowiec sfinalizował już umowę na Gotham PD spinoff w HBO Max. Kiedy ogłoszono, że spinoff będzie koncentrował się na wydziale policji w Gotham City, wielu fanów komiksów założyło, że będzie to adaptacja docenionego przez krytyków Gotham Central serial komiksowy stworzony przez Eda Brubakera i Grega Rucka. Ale w wywiadzie z Kevinem Smithem Brubaker ujawnił, że spinoff będzie czymś nowym i skupił się na komisarzu Jamesie Gordonie.

?Pomyślałem? może tym razem naprawdę zamierzają zrobić Gotham Central ?, więc skontaktowałem się z producentem, który pracuje dla Matta Reevesa, a on powiedział:? Nie, to nie jest tak naprawdę Gotham Central. że nie nazywają tego Gotham Central i jest to raczej spinoff z filmu. To jak serial Jamesa Gordona ?.

Niewiele szczegółów jest znanych na temat spin-offu, zatytułowanego wstępnie Gotham PD, inne niż to, co ujawnił Reeves w zeszłym roku. Program będzie prequelem Batman, która rozgrywa się w drugim roku kariery Batmana jako bojownika.

Według Reevesa spinoff obejmie pierwszy rok pojawienia się Batmana w Gotham, kiedy ?zamaskowany strażnik? zaczyna niepokoić miasto?. Serial bada zepsucie miasta, które ?sięga wiele lat wstecz?, a historia zostanie opowiedziana z punktu widzenia nieuczciwego policjanta, a filmowiec doda, że ???ta historia jest tak naprawdę walką o jego duszę?.

Podobne tematy zostały zbadane w Gotham Central, dlatego nawet Brubaker początkowo zakładał, że serial będzie adaptacją jego serii komiksów. Ale później się tego nauczył Gotham PD będzie zawierał postacie, które Reeves stworzył specjalnie dla niego Ordynans kino.

?Nawet o tym nie myślałem, kiedy pomyślałem: ‘Czy to jest Gotham Central?’ i wygląda na to, że nie, to Gotham Central, ale z różnymi, wymyślonymi postaciami z filmów, więc pomyślałem: ?To Gotham Central, ale z postaciami, które stworzył Matt Reeves. Homicide: The Book, ponieważ Rucka i ja mieliśmy obsesję na punkcie książki Davida Simona o zabójstwach. Zaproponowano nam przebudowę Batman and the Outsiders i rozmawialiśmy i oboje nie mieliśmy pomysłów na Batmana i Outsiders i chcieliśmy po prostu napisz o gliniarzach w Gotham City ?.

Wyreżyserowany przez Matta Reevesa i napisany przez Reevesa i Mattsona Tomlina, Batman W obsadzie znaleźli się Robert Pattinson jako Bruce Wayne / Batman, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, Jeffrey Wright jako James Gordon, Zoë Kravitz jako Selina Kyle / Catwoman, Colin Farrel jako Oswald Cobblepot / The Penguin, Paul Dano jako Edward Nashton / The Riddler, John Turturro jako Carmine Falcone i Peter Sarsgaard jako prokurator okręgowy Gil Colson. Film pojawi się w kinach 4 marca 2022 roku.

Tematy: Batman, Batman, Gotham PD, HBO Max, Streaming