Kiedy filmy o potworach lubią King Kong i godżilla zostały stworzone, nie było CGI do renderowania potworów na ekranie. Zamiast tego, aby ożywić behemoty, wykorzystano marionetki, stop-motion i aktorów w kostiumach potworów. Nie pozwalało to na wiele szczegółów dotyczących mimiki potworów. Nadzorca VFX Godzilla Vs KongBryan Hirota, niedawno wyjaśnił w wywiadzie, że nowa, CGI wersja Konga, którą widzimy w filmie, miała specjalnie przygotowany model oka, aby dać bestii większy zakres emocji.

?Dodatkowo opracowaliśmy bardzo realistyczny i wysokiej jakości model oka dla Konga. To jest rzecz, na którą patrzysz, aby powiedzieć, co ktoś myśli; oczy wykonują dużo pracy dla każdego rodzaju stworzenia?.

Podczas Godzilla kontra Kong jest przedstawiany jako zderzenie dwóch gigantycznych, równie niebezpiecznych potworów, zwiastuny filmu wyraźnie przedstawiają King Konga jako bohatera, którego sprowadzono, aby powstrzymać szalejącego Godzillę przed zniszczeniem miast. W poprzednim wywiadzie reżyser filmu, Adam Wingard, wyjaśnił, że Kong został zaprojektowany, aby wykonać emocjonalne podnoszenie ciężaru w historii zamiast ludzkich postaci, a głównym sposobem na to było wykorzystanie potężnej małpy. oczy.

?Na przykład Kong, prawie jak ludzki kanał, tak jak w rzeczywistości możemy przejść do Konga w tym filmie bez konieczności cofania się do ludzkich postaci w przypadku stosunkowo dużych fragmentów filmu, ponieważ możemy doświadczać rzeczy poprzez niego. Jest emocjonalny i wszystkie te rzeczy, takie jak jego oczy i sposób, w jaki doświadcza, są powiązane, a więc pozwala nam traktować go tak, jak każdą inną postać, a ludzie zawsze będą to potwierdzać. “

Zmiany dotyczące Konga zadziałały, a fani pochwalili emocjonalne elementy, które potężna małpa wniosła do filmu, zamiast być kolejnym superpredytorem, który Godzilla musi usunąć. Oprócz jego związku z ludźmi, który ma wpływ na znaczną część narracji, GvK pozwolił także Kongowi rozpamiętywać swoją przeszłość.

Po znalezieniu godżilla zbyt wiele dla niego do zniesienia w ich pierwszej walce, Kong podróżuje do systemu gigantycznych podziemnych tuneli ?Pustej Ziemi?. Tam znajduje starożytny topór bojowy, którego jego przodkowie używali do walki z poprzednimi przedstawicielami gatunku Godzilla. W tych scenach zetknięcia się z jego dziedzictwem nowy projekt oka Konga jest bardzo przydatny w przekazywaniu publiczności emocji gigantycznej małpy, więc czujemy, że jesteśmy częścią podróży z nim, gdy Kong przygotowuje się do ostatecznego sprzeciwu. Godżilla.

Wyreżyserowany przez Adama Wingarda i napisany przez Erica Pearsona i Maxa Borensteina, Godzilla kontra Kong w obsadzie głównej, w skład której wchodzą Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall i Brian Tyree Henry. Film jest teraz wyświetlany w kinach i w HBO Max. Ta wiadomość pochodzi z ScreenRant.

Tematy: Godzilla Vs King Kong, King Kong, Monsterverse, HBO Max, Streaming