Kiedy ogłoszono, że jest to kultowa seria gier Mortal Kombat w przypadku ponownego uruchomienia filmu, fani zaczęli się zastanawiać, czy Liu Kang nadal będzie głównym bohaterem tej historii, czy też jedna z innych ulubionych przez fanów postaci z gier zajmie centralne miejsce.

Było wiele niespodzianek, a nawet oburzenia, kiedy okazało się, że głównym bohaterem będzie ktoś zupełnie nowy, zawodnik MMA imieniem Cole Young, grany przez Lewisa Tana. W wywiadzie dla Inverse, współautora scenariusza Mortal KombatGreg Russo wyjaśnił, że decyzję o poprowadzeniu filmu nową postacią podjęło studio, a nie zespół kreatywny.

?To było coś, czego domagało się studio. Nowy bohater był pomysłem załadowanym przed moim zaangażowaniem … Scenariusz odziedziczyłem w 2016 roku i miał w nim nowego bohatera. Nie miało to jednak nic wspólnego z mitologią Mortal Kombat . Pomyślałem, że jeśli zamierzamy to zrobić, chcę się upewnić, że zrobimy to dobrze i że ta postać w naturalny sposób pasuje do mitologii ?.

Zwiastun dla Mortal Kombat przedstawia Cole’a jako pechowego wojownika, który nieświadomie angażuje się w międzywymiarowy turniej, w którym stawką jest przyszłość Ziemi. Chociaż Cole nie ma wcześniejszej wiedzy na temat Mortal Kombat, sugeruje się, że ma głęboki związek z mitologią turnieju, ponieważ Cole nosi znamiona smoka, które wskazują, że ma pewien związek ze starszymi bogami, którzy stworzyli Mortal Kombat.

Oprócz Cole’a, film zawiera wiele ulubionych przez fanów postaci, od Liu Kanga po Sub-Zero, Jaxa, Sonyę, Kano i Scorpiona. Według Russo, który jest wielkim fanem gier, na których opiera się film, ważne było, aby upewnić się, że każdy wojownik ma znaczący wkład w fabułę, zamiast zostawiać wszystko Cole’owi.

?Widziałem serie filmów, w których wprowadzają nową postać, a ta postać jest dzieckiem z plakatu filmu i czułem, że to źle. Mimo że wprowadzamy nową postać, co Mortal Kombat robi z każdą grą, wszystkie postacie, które kochasz, będą miały swoje chwile. Będą robić swoje fajne gówno i nikt nie będzie czuł, że są w kącie i nic nie robią. To było dla mnie ważne. “

Wyreżyserowany przez Simona McQuoida i wyprodukowany przez Jamesa Wana, Mortal Kombat występują Lewis Tan jako Cole Young, Jessica McNamee jako Sonya Blade, Josh Lawson jako Kano, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Mehcad Brooks jako Jackson ?Jax? Bridges, Ludi Lin jako Liu Kang, Chin Han jako Shang Tsung, Joe Taslim jako Bi- Han i Sub-Zero, Hiroyuki Sanada jako Hanzo Hasashi i Scorpion, Max Huang jako Kung Lao, Sisi Stringer jako Mileena, Matilda Kimber jako Emily Young i Laura Brent jako Allison Young. Film pojawi się w kinach i w HBO Max 23 kwietnia. Wiadomość ta pojawiła się o godz Odwrotność.

Tematy: Mortal Kombat, HBO Max, Streaming