Po roku spadków ratingów i zakulisowych kontrowersji Ellen DeGeneres wyciąga wtyczkę z Ellen. Obecnie w połowie sezonu 18 DeGeneres ujawnił, że nadchodzący 19 sezon będzie również ostatnim sezonem długotrwałego talk show. Decyzja podobno pochodzi od DeGeneresa, który omówi sytuację w wywiadzie dla Oprah Winfrey w odcinku 13 maja Ellen.

?Kiedy jesteś osobą kreatywną, ciągle musisz stawiać czoła wyzwaniom – i chociaż ten program jest świetny i zabawny, to już nie jest wyzwanie. Potrzebuję czegoś nowego, aby rzucić mi wyzwanie? – Ellen DeGeneres powiedziała The Hollywood Reporter o swojej decyzji. Twierdziła również, że wybór zakończenia serialu po 19 sezonach był ?planem przez cały czas?, co sugeruje, że koniec Ellen nie ma nic wspólnego z kontrowersjami, że serial był głęboko uwikłany w zeszłym roku.

?Miałem zamiar skończyć po 16 sezonie. To miał być mój ostatni sezon, a oni chcieli podpisać kontrakt na kolejne cztery lata, a ja powiedziałem, że mogę podpisać kontrakt na może na jeden? – wyjaśnia DeGeneres. ?Mówili, że nie ma możliwości podpisania kontraktu.? Nie możemy tego zrobić z oddziałami, a stacje potrzebują większego zaangażowania ?. Więc my [settled] przez kolejne trzy lata i wiedziałem, że to będzie mój ostatni. Taki był cały plan. I wszyscy powtarzali, nawet kiedy podpisałem: ?Wiesz, to będzie 19, czy nie chcesz po prostu iść do 20? To dobra liczba. Więc jest 19. ?

O zarzutach dotyczących toksycznego miejsca pracy, które nękały program w 2020 roku, Ellen dodała: ?To prawie wpłynęło na program. To było dla mnie bardzo bolesne. To znaczy bardzo. Ale gdybym z tego powodu rezygnował z programu, nie zrobiłbym tego. wrócę w tym sezonie. Więc to nie jest powód, dla którego przestaję, ale było to trudne, ponieważ siedziałem w domu, było lato i widzę historię, że ludzie muszą żuć gumę, zanim ze mną porozmawiają. , ?Okej, to jest przezabawne?. Potem widzę kolejną historię o jakiejś innej absurdalnej rzeczy i to się po prostu nie kończy ?.

Zeszłego lata BuzzFeed News opublikował historie byłych pracowników Ellen z wyszczególnieniem ?toksycznego miejsca pracy?. Sytuacja wyglądała jeszcze gorzej, gdy gwiazdy takie jak Brad Garrett i Lea Thompson poparły te twierdzenia, przy czym to pierwsze odnosiło się do rzekomego złego traktowania innych przez Ellen jako ?powszechnej wiedzy?. Po wewnętrznym dochodzeniu zwolniono trzech dyrektorów, a DeGeneres ruszył naprzód z 18. sezonem serialu miesiące później. W marcu poinformowano, że serial stracił oglądalność o ponad milion widzów od premiery sezonu.

Jeśli chodzi o to, co będzie dalej z DeGeneres, wkrótce były gospodarz talk-show nie ma jeszcze odpowiedzi. Podczas kręcenia serialu “wydaje się być jak spacer po parku” w porównaniu z talk show, DeGeneres wydaje się bardziej chętna do angażowania się w filmy, a jej obecny harmonogram uniemożliwia jej przyjmowanie głównych ról. Mówi też, że w przyszłym roku zamierza otworzyć swój kampus w Rwandzie, aby ?bardziej zaangażować się w ochronę przyrody? i pomagać środowisku.

Słychać, jak sama DeGeneres wyjaśnia decyzję o zakończeniu Ellen dokładniej, kiedy rozmawia z Oprah Winfrey w odcinku 13 maja. Ta wiadomość przychodzi do nas z The Hollywood Reporter.