W dzisiejszych czasach z efektami specjalnymi w filmach można zrobić wszystko. Czasami ta rzecz może tworzyć całą armadę obcych CGI, która przybywa na Ziemię. Innym razem efekty są bardziej nastawione na realizm. W niedawno wydanym Armia Umarłych przez Zacka Snydera, Tig Notaro musiał zastąpić Chrisa D’Elia w roli sardonicznego pilota helikoptera Petersa po zakończeniu zdjęć do filmu. D’Elia została usunięta z projektu po oskarżeniach o molestowanie aktora i komika. W wywiadzie dla Vulture Notaro wyjaśniła swoje zdziwienie, gdy otrzymała telefon od Snydera, by zagrać Petersa.

?Byłem tak zaskoczony. Czułem, że doszło do jakiegoś nieporozumienia … Wydawało mi się, że nie mogłem przyjąć tego, co zrobił Chris. Jesteśmy tak różnymi aktorami i komikami. Szczerze myślałem, niezależnie od tego, co się dzieje w życiu osobistym, że jego występ był doskonały, ale Zack powiedział: ?Chcemy, żebyś robił dokładnie to, co robisz?. I to z kolei wszystko, co zrobiłem ?.

To nie pierwszy raz, gdy cały aktor został zastąpiony cyfrowo w filmie. Ale Armia Umarłych to pełen akcji film akcji, a sceny z udziałem Petersa obejmowały skomplikowane ruchy i interakcje z otoczeniem. Według Snydera nie można było po prostu usunąć większego, szerszego Chris D’Elia w scenach i zastąp go Tig Notaro, ponieważ sposób, w jaki wchodzili w interakcję z otoczeniem, różnił się w zależności od różnicy w rozmiarach i stylu gry.

?Musiałem przeprowadzić ten niesamowicie techniczny eksperyment, odtwarzając każdą scenę, ujęcie za ujęciem. Mój kierownik ds. Efektów wizualnych, Marcus Taormina, wykonał pracę polegającą na całkowitym usunięciu Chrisa z filmu, aby Tig mogła mieć wolność [to move] w ramach scen ?.

Z powodu globalnej blokady nie było możliwości ponownego nakręcenia scen z całą obsadą. Zamiast tego włączenie Notaro zależało całkowicie od zielonego ekranu. Snyder i jego zespół od efektów specjalnych musieli zbudować replikę oryginalnego planu filmowego dla Notaro, z którym mógłby wchodzić w interakcje, używając starego materiału filmowego jako odniesienia i ?zielonych rekwizytów, wskaźników laserowych i piłek tenisowych zwisających z trybun w przybliżeniu w miejscu, w którym powinien patrzeć Notaro. ” Dla Tig Notaroproces był zagmatwany i czasami frustrujący.

– ?Ustawiali w jednej linii kawałek taśmy na ziemi i mówili: okej, ustawiłeś się w szeregu z grupą ludzi. Wchodzisz do budynku?. A ja na to: ?Czy to coś w rodzaju mosey? Wtedy Zack mógłby powiedzieć: “ To trochę za szybko z moseying ” i zaczęlibyśmy od nowa … [In the film’s climax, where a zombie is attacking Notaro’s scene partner,] Właśnie wtedy mówię: ?Nie jestem wyszkolonym aktorem?. Musiałem krzyczeć, mam zombie z tyłu helikoptera, muszę wcisnąć odpowiednie przyciski i pstryknąć prawymi przełącznikami. Siedzisz tam z tymi wszystkimi dorosłymi stojącymi dziesięć stóp dalej, kiedy jesteś sam, zachowując się, jakbyś się rozbijał. Pomyślałem: O mój Boże, czuję się jak idiota. Czy możemy z tym skończyć? ?

Reżyseria i współautorstwo Zack Snyder,Armia Umarłych występują Dave Bautista, Garret Dillahunt, Ella Purnell, Omari Hardwick, Raul Castillo, Tig Notaro, Theo Rossi i Ana de la Reguera. Film pojawi się w serwisie Netflix 21 maja. Ta wiadomość pojawiła się o godz Sęp.

Tematy: Army of the Dead, Netflix, Streaming