Na Obcy fan w Hiszpanii mógłby po prostu docenić klasyczny film science-fiction Ridleya Scotta bardziej niż reszta z nas. W filmie, który został opublikowany w Internecie i od tego czasu stał się wirusowy, fan, który przechodzi przez Luisa Nostromo, ujawnia swoje osobiste Obcy muzeum, które zostało stworzone od podstaw w jego mieszkaniu w Barcelonie. Obejmuje to nawet odtworzenie rzeczywistego statku Nostromo i jasne jest, że wejście do środka natychmiast sprawi, że poczujesz się, jakbyś był samą Ellen Ripley. Obejrzyj poniższy film.

Film przedstawia również wiele innych niesamowitych przedmiotów kolekcjonerskich Obcych, które składają się na ?Muzeum Obcych?. Mając nadzieję na dalszy rozwój poprzez włączenie większej ilości produktów z serii do muzeum, Luis uruchomił Patreon dla darczyńców, aby pomóc mu budować więcej dzięki darowiznom pieniężnym. Celem jest przeniesienie muzeum do większego miejsca z większą liczbą pokoi, aby odkrywanie Nostromo było bardziej autentyczne.

Na swojej stronie Patreon artysta stwierdza: ?Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, stworzyłem małą rekonstrukcję statku ALIEN, ale moim pomysłem na przyszłość jest odtworzenie innych scenariuszy i do tego potrzebuję twojej pomocy. Zdobądź większe miejsce, więc że w końcu możesz przejść przez replikę Nostromo i poczuć się jak w filmie. Jeśli włożysz ziarno piasku, może to stać się rzeczywistością w Barcelonie ?.

?Będzie ostatni pokój dla ALIEN? i reszty filmów, Alien Resurrection, Prometeusz i Alien Covenant, ?Luis dodał w opisie filmu na YouTube.

Dla wielu fanów serii oryginał Obcy pozostaje najlepszym z nich wszystkich. Scenariusz, oparty na opowiadaniu Dana O’Bannona i Ronalda Shusetta, napisał O’Bannon pod kierunkiem Ridleya Scotta. Film jest pierwszym, w którym Sigourney Weaver jest ulubioną pogromczynią fanów Xenomorph Ellen Ripley, a w jego niezapomnianej obsadzie znaleźli się także Tom Skerritt, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton, John Hurt, Ian Holm i Yaphet Kotto. Zdobył Oscara za najlepsze efekty wizualne i jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych filmów wszechczasów.

Ponieważ sequele również mają swoich fanów, a na pewno tak jest w przypadku Cudzoziemcy, franczyza pozostaje popularna do dziś. Weaver powrócił jako Ripley w kilku sequelach, ale chociaż w ostatnich latach istniały plany przywrócenia tej postaci do nowego filmu, najwyraźniej tak nie było. Najnowsza odsłona serii filmów, którą wyreżyserował również Ridley Scott, to rok 2017 Alien: Covenant, który służy jako kontynuacja pierwszego Obcy.

Nie jest jasne, kiedy Obcy serial wróci do kin, ale najnowsze wiadomości na temat serialu sugerują, że zostanie on ponownie wyświetlony na małym ekranie. W grudniu ogłoszono podczas prezentacji Disney’s Investor Day, że serial telewizyjny Alien oparty na franczyzie jest obecnie opracowywany dla FX na Hulu. Scott i Legion twórca Noah Hawley jest również zaangażowany w serial, który podobno ma zostać osadzony na Ziemi w niedalekiej przyszłości. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się kręcenie serialu.

Możesz być na bieżąco z muzeum, śledząc Luisa Nostromo na Instagram, a ci, którzy chcą mu pomóc w jego misji ekspansji, mogą go wspierać na Patreonie. Wycieczkę wideo po Nostromo opublikował Luis Nostromo na YouTube.

Tematy: Obcy