Krzyk 5 gwiazda Courteney Cox zaoferował trochę więcej wglądu w kierunek nadchodzącej kontynuacji slashera, nazywając go ?nową franczyzą?. Aktorka, która po dekadzie wraca do serialu, charakteryzuje nowy Krzyk jako nowy początek, z filmem prawdopodobnie robiąc notatki z ostatnich horrorów, takich jak 2018 Halloween który zignorował wszystkie kolejne sequele wydane po oryginale.

?To już piąta? nie jest Krzyk 5, chociaż. To jest Krzyk. Reżyserzy są niesamowici, robią to absolutnie … to nowa seria … To na czasie. To straszne. To tylko nowy Krzyk. To nie jest restart, to nie remake, to tylko zupełnie nowa premiera. Myślę, że będzie fantastycznie ?.

Plik Krzyk franczyza zawsze była znana ze swojego metapodejścia do gatunku, więc jeśli piąty film ?robi Halloween? i ignoruje wielokrotne kontynuacje, spodziewaj się odniesień i żartów nawiązujących do tego faktu.

Wyreżyserowany przez Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta i napisany przez Jamesa Vanderbilta i Guya Busicka, już wcześniej ujawniono, że nowy Krzyk rzeczywiście posunie serię naprzód, czerpiąc inspirację z bardziej współczesnych horrorów, takich jak Jordan Peele Wyjść?Dużo rozmawialiśmy o dorobku Jordana Peele’a, ponieważ to, co robi, jest najbliższe temu, co mamy nadzieję zrobić, i co kochamy pod względem tonalnym, gdzie jest fajnie i jest o czymś, i to jest ekscytujące, i to nie tylko jedno ?- powiedział Bettinelli-Olpin o swoim podejściu do projektu.

Kontynuował: ?Dużo rozmawialiśmy o naszym stylu wizualnym, kiedy o tym rozmawialiśmy, ponieważ uchwycił on coś bardzo szczerego i organicznego, a jednocześnie wydawał się wielkim, zabawnym filmem i móc robić te dwie rzeczy jednocześnie i mieć niezależną atmosferę, która jest również wielkim, zabawnym filmem popcornowym … To właśnie dla nas Wes Craven opanował Nightmare on Elm Street and Scream, gdzie jest w stanie przejść tę linię i to jest najnowsza rzecz w tym rodowodzie dla nas.”

Niewiele jeszcze wiadomo na temat fabuły, poza tym, że podobno będzie to historia młodej kobiety, która wraca do swojego starego rodzinnego miasta, tylko po to, by napotkać przerażające przypadki morderstw związanych z osławionym zamaskowanym seryjnym mordercą. Wielu oryginalnych aktorów ma powrócić, w tym David Arquette jako Dewey Riley, Neve Campbell jako Sidney Prescott, Marley Shelton jako Judy Hicks, Roger L. Jackson jako głos Ghostface i Courteney Cox jako Gale Weathers. Dołączą do nich nowicjusze Melissa Barrera, Jenna Ortega, Jack Quaid, Mason Gooding, Jasmin Savoy Brown, Dylan Minnette, Mikey Madison, Sonia Ben Ammar i Kyle Gallner.

Nie tylko sam film będzie bardziej opierał się na współczesnym stanie rzeczy, ale także podejście do jego realizacji, przy czym kilka szkiców scenariusza jest napisanych w celu ograniczenia obecnego klimatu spoilerów i zachowania tożsamości zabójca sekret. ?Myślę, że musimy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, istnieje wiele wersji draftu, a większość aktorów nie wie, czy mają odpowiednią wersję, czy nie? – powiedział producent William Sherak. ?Więc graliśmy z nimi również w tę grę. A zabawa z filmu Krzyk polega na tym, że wszyscy są winni, dopóki nie udowodnimy im niewinności, a nie na odwrót. Celem jest więc kontynuowanie tego tak długo, jak to możliwe i baw się dobrze.”

Filmowanie dla Krzyk odrodzenie miało miejsce w Wilmington w Karolinie Północnej od września do listopada 2020 roku i ma zostać wydane 14 stycznia 2022 roku przez Paramount Pictures. To przychodzi do nas dzięki uprzejmości The Drew Barrymore Show.

Tematy: Krzyk 5, Krzyk