Fani Gwiezdnych Wojen otrzymali dość dużą niespodziankę na początku tego roku, kiedy okazało się, że Boba Fett w końcu dostanie swój własny program. W rzeczy samej, Księga Boby Fetta, która pojawi się jeszcze w tym roku w Disney +, zapewni słynnemu łowcy nagród światło reflektorów dziesiątki lat po tym, jak po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie. Ponieważ jest to serial, a nie film, serial będzie miał prawdziwą okazję, aby odpowiedzieć na kilka ważnych pytań i opowiedzieć różne historie z synem Jango Fetta.

Boba Fett został zasadniczo wskrzeszony w Mandalorianin sezon 2. Temuera Morrison, który grał Jango Fett w Atak klonów, powrócił do serii Gwiezdnych Wojen, aby zagrać rolę starszego Boby Fetta. Fani czekali latami, aby zobaczyć powrót postaci, a on zrobił to w bardzo złym stylu. Mimo to był postacią drugoplanową. Teraz zajmuje centralne miejsce.

Tytuł wydaje się sugerować, że ten program zabierze kilka stron z książki o przygodach Boby Fetta. Seria, która może pokazać łowcę nagród na różnych etapach jego znakomitej kariery. Mając to na uwadze, oto siedem rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w Księdze Boby Fetta.

Wyjaśnij, jak Boba Fett uciekł z jamy Sarlacc

Jedna z naprawdę wielkich tajemnic w oficjalnym Gwiezdne Wojny kanonem jest sposób, w jaki Boba Fett uciekł z jamy Sarlacc. W akcie otwarcia Powrót Jedi, przerażający łowca nagród wpadł w paszczę śmiercionośnej bestii zwariowane Melodie styl i najwyraźniej został pozostawiony na śmierć. A jednak dzięki The Mandalorian sezon 2 wiemy, że przeżył. Ale jak? Niektóre opowieści z Legends, takie jak oryginalna seria Star Wars z Marvel Comics, oferowały wersje jego ucieczki. Ale Lucasfilm, w erze Disneya, jeszcze nie zajął się tym oficjalnie. Księga Boby Fetta byłoby idealnym miejscem, aby w końcu zdusić to w zarodku.

Cobb Vanth zdobywa zbroję Boby Fetta

Mandalorianin sezon 2 pierwszy} przedstawił nam Cobba Vantha, granego przez Timothy’ego Olyphanta, który był w posiadaniu kultowej zbroi Boby Fetta, zanim ponownie dogoniliśmy samego łowcę nagród. Ale Vanth mając zbroję wzbudził wątpliwości. Na przykład dlaczego Boba Fett nie zabrał zbroi od Vantha, kiedy ją miał? Zamiast tego Fett odczekał, aż Mando ją miał, zanim odzyskał zbroję. Spektakl ma okazję odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tej sytuacji i uzupełnić niektóre luki.

Opad Boba Fetta, który przejął Pałac Jabby

Księga Boby Fetta została ogłoszona za pośrednictwem sceny po napisach dołączonej do finału drugiego sezonu Mandalorian. Było to nieoczekiwane i pod wieloma względami było to coś, na co fani czekali od dawna. Ukochany łowca nagród z pewnością dostanie solowy projekt i odpowiedni czas, by zabłysnąć. W samej scenie Fett wyrywa Bib Fortunę, która najwyraźniej przejęła władzę po Jabbie the Hutt po wydarzeniach z Powrót Jedi. Ale z pewnością doprowadziłoby to do opadu. Przy odrobinie szczęścia serial pokaże nam, że opadanie i jak wygląda nagłe przejście władzy w przestępczym półświatku odległej galaktyki.

Dlaczego Han Solo tak boi się Boby Fetta?

Ten może należeć do kategorii pobożnych życzeń, choć nie wydaje się to nierozsądne. Han Solo, pierwotnie grany przez Harrisona Forda, jest dość nieustraszony. Pomyśl przez chwilę Imperium kontratakuje. Han Solo wie, kim jest Darth Vader, przynajmniej niejasno. Jednak kiedy pojawia się w Mieście w Chmurach, Han nie waha się, wyjmuje blaster i jest w pełni przygotowany do strzelenia w prawą rękę Palpatine’a, od razu. Jednak Han, w tym samym czasie, jest dość niespokojny, delikatnie mówiąc, wokół Boby Fetta. Tak, Fett próbował zarobić na Jabbie the Hutt, ponieważ Han miał za głowę wysoką cenę. Ale Greedo próbował zrobić to samo Nowa nadzieja, a Han wcale nie był tak zniechęcony.

Zakładając, że trochę przeskoczymy po osi czasu, być może Alden Ehrenreich, który grał w Hana Solo Solo: Gwiezdne wojny – historie, może powtórzyć tę rolę. Być może moglibyśmy zobaczyć spotkanie między Hanem i Bobem, które wywołało strach w słynnym przemytniku. To zagadka, którą warto rozwiązać. I nie na darmo, jeśli Solo 2 się nie wydarzy, może warto ponownie wykorzystać Ehrenreich w innym projekcie. Księga Boby Fetta może być to.

Wielki napad na łowcę nagród

Ten jest dość prosty. Widzieliśmy kilka drużyn łowców nagród Mandalorianin. Ale byłoby interesujące zobaczyć, jak Boba Fett współpracuje z kilkoma innymi znanymi łowcami nagród, być może niektórymi, którzy przez lata mieli minimalny czas oglądania, na przykład IG-88 lub Dengar. A konkretnie, dlaczego nie stworzyć sytuacji wymagającej więcej niż jednego zatrudnionego mięśnia, na przykład wielkiego staromodnego napadu? Ale w kosmosie. Łowcy nagród robią obskurne rzeczy, a filmy o napadach, jeśli zostaną wykonane poprawnie, mogą być niezwykle zabawne. Myśleć Ciepło lub Ocean’s Eleven. Wyobraź sobie coś takiego Brudna dwunastka, ale z mniej szlachetną misją i osadzoną w granicach Gwiezdne Wojny wszechświat. Zobaczmy co że wygląda jak.

Jego układy z Darthem Vaderem

Po raz pierwszy rzuciliśmy okiem na relacje między Darthem Vaderem i Bobą Fettem Imperium kontratakuje. Imperium wezwało grupę łowców nagród, aby pomogli wytropić Hana Solo, a wśród nich był Boba Fett. Ale dla tych, którzy być może nie zagłębiali się tak bardzo w rozszerzony wszechświat, jest to partnerstwo, jeśli ktoś chce je tak nazwać, idzie znacznie głębiej. Plik Darth Vader i główne Gwiezdne Wojny tytuły na łamach Marvel Comics ujawniły, że te dwa elementy wielokrotnie się ze sobą zgadzały. Tak, wymagałoby to pojawienia się Dartha Vadera Księga Boby Fetta ale istnieje realna szansa, aby zbadać naturę tego związku na żywo. Tak, Anakin Skywalker był tam, kiedy Mace Windu zabił Jango Fetta, ojca Boby Atak klonów. Czy Boba Fett ma pojęcie, że Anakin stał się Darthem Vaderem? W tej relacji jest wiele rzeczy, które mogą być bogatym obszarem do zagłębienia się w temat.

Czy Boba Fett zabił wuja Owena i ciotkę Beru?

Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny, jest duży. Wielu fanów przez lata sugerowało, że mógł to być Boba Fett, który spalił wujka Luke’a Owena i ciotkę Beru. W Nowa nadziejapodczas nieobecności Luke’a i Obi-Wana farma wilgoci Owena i Beru została spustoszona i spalono ich na ostro. To było dość brutalne. Niektórzy fani połączyli kropki na przestrzeni lat. Jest linia Imperium kontratakuje gdzie Darth Vader ostrzega Boba Fetta, ?żadnych dezintegracji?. Niektórzy wysnuli teorię, że Vader odwołuje się do Owena i Beru. Księga Boby Fetta mógłby wreszcie udzielić nam ostatecznej odpowiedzi na to właśnie pytanie. Czy Boba Fett popełnił jedną z naprawdę okropnych zbrodni w? Gwiezdne Wojny historia?

Księga Boby Fetta pojawia się na Disney + w grudniu. Z pewnością będziemy Cię informować o dalszych szczegółach.

Tematy: Boba Fett, Star Wars