Jerome Young, były zawodowy zapaśnik znany fanom wrestlingu na całym świecie jako hardkorowy zapaśnik New Jack, zmarł. Według PWInsider, żona Younga, Jennifer, ujawniła, że ??była gwiazda ECW zmarła w piątek po zawale serca w jego domu w Północnej Karolinie. W chwili śmierci miał 58 lat.

?Ze swoim zaciętym, rywalizującym stylem New Jack był dobrze znany z tego, że przesuwał granice hardcore wrestlingu do ich najdalszych ekstremów? – czytamy w oświadczeniu WWE. “Young włamał się do sportu i rozrywki z Amerykańskim Stowarzyszeniem Zapaśniczym z siedzibą w Memphis w 1992 roku. Po przybyciu do promocji Smoky Mountain Wrestling, New Jack połączył siły z Mustafą Saedem, tworząc drużynę The Gangstas.”

Jako połowa zespołu The Gangstas, New Jack zadebiutował w EC w 1995 roku, a dzięki ekstremalnemu stylowi firmy to właśnie tam najbardziej rozkwitł hardkorowy zapaśnik. W tamtym czasie feud Gangstas z Public Enemy stał się bardzo popularnym programem, a New Jack później wygrał złoto ECW Tag Team z Mustafą i Eliminatorem Johnem Kronusem. Z zamiłowaniem do używania broni na swoich przeciwnikach, New Jack stał się znany z tego, że zawsze nosił kosz na śmieci na pierścień wypełniony prowizoryczną bronią. Pozostał jedną z najbardziej znanych gwiazd ECW, dopóki firma nie upadła w 2001 roku.

Być może ze względu na jego gwałtowną naturę New Jack nigdy nie został sprowadzony do walki w telewizji WWE. Walczył w różnych innych promocjach przez resztę swojej kariery, w tym w CZW, Extreme Rising, XPW i TNA. Ostatni raz walczył w 2017 roku ze swoimi kolegami z ECW, absolwentami CW Andersonem i Shane Douglasem. W jednym ze swoich ostatnich meczów połączył siły z The Sandman i Justinem Credible na pokazie zjazdu ECW.

Reputacja New Jacka przyniosła mu uznanie poza biznesem wrestlingowym. Wspomina go singiel ?El Scorcho? z 1996 roku autorstwa Weezera. Zagrał także motocyklistę w serialu telewizyjnym Wczesna edycja w 2000 roku. W 2013 niespodziewanie pojawił się na The Daily Show w przypadku segmentu ?Nie uczęszczaj do szkoły?. Gra wideo z 2004 roku Zapasy na podwórku 2: Tam idzie sąsiedztwo zawiera również New Jack jako grywalną postać. Został również pokazany w grze wideo obok Violent J z Insane Clown Posse.

W zeszłym roku New Jack był tematem jednego z odcinków uznanego serialu dokumentalnego Vice TV Dark Side of the Ring. W godzinnym odcinku zatytułowanym ?The Life and Crimes of New Jack? Young mówił o swoim statusie jednego z najbardziej przerażających i kontrowersyjnych pro wrestlerów wszechczasów. Zapewniało to jak dotąd najlepsze spojrzenie na człowieka stojącego za przerażającym zapaśnikiem i na to, co myślał podczas niektórych z jego najbardziej krwawych meczów.

?RIP New Jack?, czyta tweet opublikowany przez Ciemna strona pierścienia Konto Twitter. ?Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy opowiedzieć Waszą historię. Nasze najgłębsze kondolencje dla jego przyjaciół i rodziny?.

W tej chwili przesyłamy kondolencje Jennifer wraz z resztą rodziny i przyjaciół Younga. Po całym życiu wypełnionym tak ekstrawaganckimi ilościami krwi i chaosu, niech New Jack spoczywa teraz w pokoju. Ta wiadomość przychodzi do nas z PWInsider.

Tematy: WWE, nekrologi