Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, Jurassic World: Dominion trafiłoby dziś do kin. Universal Pictures pierwotnie ustawiło najnowszą odsłonę w dino-centrycznej wersji franczyzowej 11 czerwca 2021 r. Ale 2020 r. Zmienił branżę filmową i zmusił studia do opóźnienia wielu filmów z różnych powodów. To był jeden z nich. Teraz fani będą musieli poczekać kolejny rok, aby zobaczyć zakończenie obecnej trylogii.

Świat Jurajski 3 ma się pojawić 10 czerwca 2022 r. Universal Pictures ogłosiło zmianę daty premiery w październiku ubiegłego roku i wtedy wydali pierwszy plakat z długo oczekiwaną kontynuacją. Niedawno w sieci zadebiutował kolejny plakat, a także pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu wraz z informacją, że wraz z pokazami filmów w kinach pojawi się rozszerzona zapowiedź. F9 w IMAX jeszcze w tym miesiącu. Tak więc, mimo że film nie wychodzi przez jakiś czas, studio nie marnuje czasu na uruchomienie pociągu szumu.

Produkcja filmu rozpoczęła się w zeszłym roku, zaledwie kilka tygodni przed tym, jak pandemia zamknęła praktycznie całe Hollywood. Co ciekawe, film, szósty w całej serii, stał się pierwszym dużym hitem, który zakończył kręcenie po blokadzie. Zdjęcia zakończyły się w listopadzie, a reżyser Colin Trevorrow od tego czasu zajmuje się postprodukcją.

Z biznesowego punktu widzenia opóźnienie filmu miało sens. Podczas gdy kasa odżyła w ostatnich tygodniach, dzięki filmom takim jak Godzilla kontra Kong, Przywoływanie: Diabeł mnie do tego zmusił i Ciche miejsce część II zarabiając sporo pieniędzy, to jeszcze nie wróciło do normy. A franczyza jurajska jest jedną z największych w okolicy. Do tej pory filmy zarobiły na całym świecie ponad 5 miliardów dolarów. Świat Jurajski jest szóstym co do wielkości filmem w historii, który kosztuje 1,66 miliarda dolarów, a Jurassic World: Upadłe królestwo wzięło ogromne 1,3 miliarda dolarów Studio nie ma motywacji do pośpiechu z wydaniem. Universal prawdopodobnie zarobi dużo więcej pieniędzy, czekając.

Szczegóły fabuły w dużej mierze pozostają w tajemnicy przez Panowanie obecnie. Wiemy, że zobaczy dinozaury na świecie wśród ludzi, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się pod koniec 2018 roku Upadłe królestwo. Ale najważniejszą rzeczą dla długoletnich fanów jest to, że Sam Neill, Laura Dern i Jeff Goldblum powrócą jako Alan Grant, Ellie Sattler i Ian Malcolm po raz pierwszy od oryginału Park Jurajski w 1993 roku. Chociaż cała trójka powracała w różnych momentach na przestrzeni lat, będzie to pierwszy raz, kiedy trio ponownie zjednoczy się na ekranie. Ponadto wielokrotnie obiecywano, że będą odgrywać znaczące role.

Chris Pratt wróci również jako Owen Grady, a Bryce Dallas Howard wróci jako Claire Dearing. W obsadzie znaleźli się także Mamoudou Athie, Scott Haze, Dichen Lachman, Daniella Pineda, Campbell Scott, Isabella Sermon, Justice Smith, Omar Sy, DeWanda Wise i BD Wong. Colin Trevorrow napisał scenariusz z Emily Carmichael (Pacific Rim: Powstanie). Jurassic World: Dominium trafi do kin 10 czerwca 2022 r. od Uniwersalne zdjęcia.

Tematy: Jurassic World 3, Jurassic Park, Kina