Podczas Milczenie owiec seria spin-off Clarice nie otrzymał najlepszych recenzji od krytyków, miesiąc temu wyglądało na to, że serial zostanie uratowany przed blokadą poprzez przejście z CBS do Paramount +, a serial miał być obiecany na dłuższą metę. Wygląda jednak na to, że negocjacje między stronami spotkały się z punktem spornym, który może doprowadzić do przedwczesnego zakończenia serii.

Jak zgłoszono w Terminie, Clarice nie ma teraz domu w CBS, ponieważ sieć nadawcza już zapełniła swój skład na przyszły sezon, a jeśli nie można zawrzeć umowy, aby przenieść ją na Paramount +, wygląda na to, że jagnięta można uciszyć na stałe. Ponieważ Paramount + i MGM odmawiają komentowania sytuacji, wygląda na to, że przyszłość wygląda ponuro dla serii i jej fanów.

Według wtajemniczonych jest to jedna z najdziwniejszych sytuacji, jakie miały miejsce w niedawnej pamięci. Clarice otrzymał odbiór w sezonie 2, ale znalazł się w trudnej sytuacji. Rozważając, dotyczy to terminów dotyczących używania using Milczenie owiec IP i ViacomCBS, które niedawno połączyły się, grając przeciwko MGM, które same są w trakcie przejęcia przez Amazon, nietrudno zrozumieć, jak może być więcej niż jedna przeszkoda na drodze do negocjacji. Ponadto niektóre źródła twierdzą, że MGM zaprzestało negocjacji bez ostrzeżenia, gdy umowa zbliżała się do końca, lub że zdecydowali się wycofać, gdy oferta nie była czymś, co mogli zaakceptować. Gdziekolwiek leży prawda, wygląda na to, że w tym momencie wynik jest prawie pewny.

Gdy Clarice po raz pierwszy wyemitowany w CBS, szybko stał się najmniej oglądaną i najniżej ocenianą serią scenariuszową w sieci. Jednak kiedy grał na Paramount+, spisywał się znacznie lepiej. Można śmiało powiedzieć, że gdyby serial radził sobie lepiej po wyjęciu z pułapek na CBS, to jest mało prawdopodobne, aby problem w ogóle się pojawił, ale kiedy liczby nie pojawiają się, nie jest zaskakujące, że wyglądały aby odciążyć serię. Jednak umowa, która załamała się w sposób, w jaki pozornie miała, była nieco bardziej nieoczekiwana, najwyraźniej dla wszystkich zaangażowanych.

Clarice działa jako bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z Milczenie owiec, z agentką Clarice Starling otrzymującą terapię po jej próbach z seryjnym zabójcą Buffalo Billem i skażoną w FBI przez jej związek z Hannibalem Lecterem. Chociaż seria opiera się na wydarzeniach z Milczenie owiec, brak Lectera w postępowaniu był wymieniany jako jeden z powodów niskich ocen, a krytyczna aprobata ledwo zgarniała 35% na Rotten Tomatoes, przy czym niektórzy nazywali to ?narracyjną nijaką? i ?niepokojąco bezpieczną procedurą, która zawodzi zarówno jego utalentowanych obsada i materiał źródłowy.”

Czasami do tanga trzeba dwojga, a opowieść o tej taśmie była taka, że ??bez Lectera historia Clarice Starling po prostu nie wystarczy, by zaintrygować lub sprawić, że ludzie się przejmą. Mając to na uwadze, można się zastanawiać, czy ktoś w MGM właśnie zdecydował, że nie warto brać na siebie takiego martwego ciężaru.

Tematy: Clarice, Paramount Plus, Milczenie owiec