W niedawnym wywiadzie z Jimmym Fallonem na Dzisiejszy pokazRobert De Niro ujawnił dwa szokujące szczegóły dotyczące jego wyborów zawodowych, które, gdyby poszły w tym kierunku, przyniosłyby znaczącą zmianę w jego filmografii i rozwoju kariery. Potwierdzając, że po raz pierwszy przesłuchał Sonny’ego Corleone, zanim został obsadzony jako młody Vito Corleone w Ojciec chrzestny: część II; ujawnił również, że był pierwszym wyborem do zagrania Josha w przebojowej komedii z 1988 roku Duży, rola, która ostatecznie trafiła do Toma Hanksa.

Rewelacje były częścią gry Prawda/Fałsz, którą Fallon zaprojektował, aby rozmawiać z Robert De Niro, który był obecny za pośrednictwem wideokonferencji przed pierwszą publicznością nagrywającą na żywo od ponad roku (pandemia wcześniej ograniczała gromadzenie publiczności w takich programach). Po omówieniu festiwalu filmowego Tribeca 2021, którego założycielem jest De Niro, Fallon poprosił weterana, aby odpowiedział na kilka pytań w True or False, aby wywiad był interesujący.

Fallon otworzył pytaniem dotyczącym zaangażowania De Niro w pierwszą Ojciec chrzestny filmu, twierdząc, że De Niro wziął udział w przesłuchaniu do roli Sonny’ego Corleone, rola, która ostatecznie trafiła do Jamesa Caana. Odpowiadając na potwierdzenie plotki, De Niro odpowiedział w ten sposób.

?Tak. Wszyscy byli gotowi na Michaela, ale wszyscy znali Al [Pacino] zamierzałem to zrobić, [and] że Francis go chciał. A potem ? ale ja też chciałem zagrać część Sonny’ego i czytałem o tym. Ale myślę [that] Francis też był nastawiony na Jimmy’ego Caana. Ale wiesz, pozwolili mi czytać [the role]?.

Jimmy Fallon nawet zaskoczył publiczność i widzów małym klipem z oryginalnego przesłuchania, które De Niro dał do roli Sonny’ego Corleone. Idąc dalej, Fallon wezwał do mitu, zgodnie z którym De Niro był oryginalnym wyborem do roli Josha w przebojowej komedii z 1988 roku Duży, rola, która Tom Hanks ostatecznie wziął. Ten był prawdopodobnie szokujący dla niektórych, ponieważ De Niro potwierdził również ten mit, mówiąc:

“Tak. Ale mieliśmy problem – problem z negocjacjami, więc poszło tak, jak poszło. Ale to jest w porządku. Wiesz.”

Cóż, publiczność by się z tym nie zgodziła, ponieważ oba scenariusze bardzo sprzyjały karierze De Niro. Po pierwsze, przegrana w roli Sonny’ego Corleone z Jamesem Caanem pozwoliła De Niro na obsadzenie głównej roli w drugim filmie słynnego Trylogia Ojca Chrzestnego. Chociaż Caan był nominowany do Oscara w roli Sonny’ego, jego postać została zabita w pierwszym filmie.

De Niro zagrał Vito Corleone, młodszą wersję postaci, którą Marlon Brando grał w pierwszym filmie. Za swój występ De Niro otrzymał ogromne brawa i uznanie, co doprowadziło do jego pierwszego zdobycia Oscara w kategorii Najlepszy aktor. Gdyby grał Sonny’ego w pierwszym filmie, nigdy nie miałby szansy zagrać Vito w drugim. Od tego czasu De Niro wystąpił w wielu przebojach, takich jak such Kierowca taksówki, Łowca jeleni, i Wściekły byk.

Z drugiej strony przekazanie roli Josha in Duży dał Hollywood kolejną gwiazdę w filmie Tom Hanks. Hanks, choć odnoszący sukcesy aktor, nie miał jeszcze swojego wielkiego przeboju w branży, kiedy Duży nadszedł. Za rolę Josha w filmie Hanks otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara w kategorii Najlepszy aktor, zdobywając jednocześnie Złoty Glob dla najlepszego aktora ? musicalu lub komedii. Sukces filmu sprawił, że Hanks stał się wiarygodnym i dochodowym aktorem, co ostatecznie doprowadziło go do roli głównej w projektach takich jak Apollo 13, Filadelfia, i Forrest Gump.

Warto zauważyć, że De Niro rywalizował w tym roku na Złotych Globach przeciwko Hanksowi, będąc nominowanym za rolę w Bieg w środku nocy. Dwie role, których De Niro nigdy nie miał okazji zagrać, okazały się bardzo owocne dla samego De Niro i na szczęście dla Hanksa. Istnieje mnóstwo takich zaskakujących zmian w obsadzie, które doprowadziły do ??dobrze przyjętych przez krytyków występów innych aktorów. A zamienniki De Niro sprawdziły się naprawdę dobrze.

Tematy: Duży