Chociaż można by pomyśleć, że wydarzenia dzieją się w Loki wystarczyłoby, aby oderwać umysły fanów Marvela od wiecznego pytania, czy dostaniemy drugi sezon season WandaVision, jak Kevin Feige odkrył dzisiaj podczas sesji pytań i odpowiedzi na wirtualnym panelu Paleyfest, wydaje się, że dopóki ktoś nie udzieli im ostatecznej odpowiedzi, nie ma od tego uciec. Zapytany przez fana, czy WandaVision historia będzie kontynuowana w pewnym sensie, co wszyscy wiemy, że oznacza ?Czy będzie drugi sezon??, Feige był szczęśliwy, że jest całkowicie niejasny, ale przynajmniej dał trochę do przemyślenia.

Chociaż nie zamierzał ujawniać planów przyszłych niespodzianek MCU, powiedział: ?Tak dla ewolucji fabuły; prawdopodobnie i nieuchronnie w wielu różnych możliwościach?. Szef Marvel Studios podążył za tym, potwierdzając, że ewolucja Wandy będzie trwać dalej Doktor Strange 2, ale dodałem coś ekstra. ?To pierwsze miejsce, w którym ta historia będzie kontynuowana, ale będą inne miejsca?.

Od pewnego czasu dobrze wiadomo, że Wanda jako nowo wyewoluowana Szkarłatna Wiedźma będzie miała do odegrania kluczową rolę Doktor Strange w Multiwersie szaleństwa, ale wcześniej nie było ani słowa o tym, dokąd mogłaby się potoczyć jej historia, a nawet, czy będzie kontynuowana. Ponieważ moce Wandy wykraczają teraz poza te, które uczyniły ją tak niesamowitą częścią Avengers w pokonaniu Thanosa, możemy się spodziewać, że zobaczymy ich pełny potencjał, gdy pomaga Doktorowi w jego przygodzie do Multiverse, ale teraz wygląda na to, że jest nie jedyne miejsce, w którym Scarlet Witch pojawi się w przyszłości.

Będzie to mile widziana wiadomość dla fanów Wandy i Elizabeth Olsen, a jeśli Wanda ma zamiar kontynuować MCUnadchodzących wydarzeń, to powinniśmy również pamiętać, że gdzieś tam jest nowa Wizja powstała w wyniku wydarzeń w WandaVisionfinał. Czy może dojść do ponownego połączenia tych dwojga gdzieś dalej? Czy może być w ogóle sposób na ponowne sprowadzenie na świat reszty ?rodziny? Wandy? Ściany wieloświata stają się coraz cieńsze i wszystko jest możliwe, więc nie powinniśmy zbyt szybko niczego wykluczać.

Marvel ma wiele wątków, które mógłby rozwinąć na podstawie wielu komiksowych występów Wandy, ale nie zapominajmy o tym Kevin Feige nigdy nie chciał być przewidywalny i możemy znaleźć Wandę pojawiającą się w wielu przyszłych filmach lub serialach?. W oparciu o konkretne założenie i cel WandaVision, wydaje się teraz mało prawdopodobne, że serial będzie kontynuowany w tym konkretnym tonie, ale jest o wiele więcej dróg do przebycia i chociaż dla Wandy wszystkie prowadzą obecnie do Doktora Strange, nie ma sposobu, aby powiedzieć, dokąd zmierzają stamtąd.

Tematy: WandaVision, Disney Plus