MoviePass, usługa subskrypcji biletów do kina, została oskarżona przez Federalną Komisję Handlu (FTC) o aktywne działania mające na celu uniemożliwienie użytkownikom oglądania filmów w kinach. Usługa wymagała od klientów płacenia 9,95 USD miesięcznie w zamian za jedno bezpłatne wejście do kina każdego dnia. FTC twierdzi teraz, że serwis fałszywie unieważnił nazwy użytkowników i hasła swoich użytkowników, używając rzekomego oszustwa jako przykrywki.

Firma powstała w 2011 roku i była w większości własnością Helios i Matheson Analytics. Pomysł polegał na płaceniu subskrybentom za pobranie aplikacji MoviePass na smartfona, wybranie kina i seansu oraz zameldowanie się. Aplikacja została nawet wymieniona wśród Business Insider 25 najbardziej uciążliwych aplikacji 2012 roku i Najlepsze ze wszystkiego w 2012 roku.

Krótko po uruchomieniu MoviePass, firmy kinowe, takie jak AMC Theatres, zgłosiły obawy dotyczące modelu biznesowego usługi i jej zrównoważonego rozwoju. . Obawy te okazały się uzasadnione w lipcu 2018 r., kiedy usługa została zmuszona do jednodniowego zamknięcia w związku z negocjacjami dotyczącymi potencjalnej pożyczki. Po ostatecznym przejściu usługi na emeryturę we wrześniu 2019 r., spółka dominująca MoviePass złożyła wniosek o upadłość i ogłosiła, że ??zaprzestała wszelkiej działalności biznesowej.

W nowym wydaniu, zgodnie z komunikatem prasowym FTC, MoviePass unieważnił nazwy użytkowników 75 000 klientów, którzy zostali następnie zablokowani na swoim koncie, a proces resetowania hasła usługi często zawodził. Komisja twierdzi również, że dyrektor generalny firmy Mitchell Lowe i dyrektor generalny firmy macierzystej MoviePass ?wiedzieli o programie łamania haseł, zamawiali go lub pomagali w jego realizacji?. . Zgodnie z komunikatem prasowym, serwis uruchomił również program weryfikacji biletów, który ponownie nie działał poprawnie, blokując tysiącom abonentów możliwość korzystania z usługi, za którą zapłacili, aby oglądać filmy w kinach. W komunikacie czytamy, co następuje.

?Operatorzy MoviePass korzystali z ?przekaźników?, które blokowały pewnym grupom użytkowników, zazwyczaj tych, którzy oglądali więcej niż trzy filmy miesięcznie, możliwość korzystania z usługi po tym, jak wspólnie osiągnęli określone progi w oparciu o ich miesięczny koszt dla firmy?.

?Operatorzy MoviePass nie podjęli również rozsądnych kroków w celu zabezpieczenia danych osobowych zebranych od subskrybentów, takich jak ich imiona i nazwiska, adresy e-mail, daty urodzenia, numery kart kredytowych i informacje o geolokalizacji, twierdzi FTC?.

?Na przykład firma przechowywała dane osobowe konsumentów, w tym informacje finansowe i adresy e-mail, w postaci zwykłego tekstu i nie nałożyła ograniczeń na to, kto może uzyskać dostęp do danych osobowych?.

Zarówno usługa subskrypcji MoviePass, jak i jej spółka macierzysta zgodziły się na uregulowanie zarzutów FTC. Rozliczenia te obejmują zapewnienia o wdrożeniu skuteczniejszych środków bezpieczeństwa danych oraz o wprowadzaniu w błąd przyszłych biznesów. Kluczowym elementem tych rozliczeń są środki przeciwko wprowadzaniu w błąd przyszłych biznesów, biorąc pod uwagę fakt, że MoviePass oficjalnie zamknięto w 2019 roku. Zapewnienie, że to się nie powtórzy, było wysoko na liście priorytetów.

Prawdę mówiąc, MoviePass od samego początku był przyjmowany z niepokojem. Pilotażowy program 21 kin, z siedzibą w San Francisco, został odwołany wcześnie po sprzeciwie AMC Theatres i Landmark Theatres. W tym czasie współzałożyciel MoviePass Stacy Spikes wykrzyknął dla Deadline Hollywood, że ?wyobraził sobie dzień, w którym kierownictwo studia może zobaczyć w czasie rzeczywistym decyzje podejmowane przez subskrybentów na swoich telefonach i urządzeniach.

?Jeśli studia twierdzą, że nie są zainteresowane możliwością rozmowy z klientami, wiedzą, co myślą i możliwością powiadamiania ich o takich rzeczach, jak przedmioty pomocnicze, a właściciele kin nie są zainteresowani tym, aby ci ludzie szli do kina więcej i zwiększą sprzedaż koncesjonowaną, a gdybyśmy włożyli to wszystko w ich ręce, to jestem w złym biznesie?.

MoviePass zapowiedział powrót na początku tego roku, ale od tego czasu nic o tym nie słyszano. Ta wiadomość pochodzi z Rozcierany.

Tematy: MoviePass, Kina