Scarlett Johansson wspomniała o swoim debiucie w Marvel Cinematic Universe jako Black Widow in Iron Man 2, i to nie tylko wino i róże. Johansson, która jest częścią serii od ponad dekady, zadebiutowała w sequelu 2010 roku. Od tego czasu jej postać przeszła długą drogę. Mianowicie aktorka wyszła poza seksualizację swojej postaci, która miała miejsce w omawianym filmie.

Czarna Wdowa w końcu trafi do kin w przyszłym miesiącu, co będzie długo oczekiwanym solowym debiutem Scarlett Johansson w MCU. Podczas niedawnego wywiadu w oczekiwaniu na film została zapytana o seksualizację superbohaterów i jak to wpłynęło na film. Zastanawiając się nad tym, jak zmieniło się to podczas jej pobytu w tym wszechświecie, skrytykowała leczenie Natashy Romanoff w Iron Man 2. Oto, co miała do powiedzenia na ten temat.

“Spoglądasz wstecz na Iron Man 2 i chociaż to było naprawdę zabawne i było w nim wiele wspaniałych momentów, postać jest tak zseksualizowana, wiesz? Naprawdę mówiono o tym, że jest kawałkiem czegoś, jak posiadanie, czy coś, tak naprawdę, jak kawałek tyłka. W pewnym momencie Tony nawet nazywa ją czymś takim. Co on mówi? ‘Chcę trochę.’ Tak i w pewnym momencie nazywa ją kawałkiem mięsa.

W Iron Man 2, Natasha Romanoff jest tajną agentką SHIELD, która zostaje wysłana do szpiegowania Tony’ego Starka przez Nicka Fury’ego. I rzeczywiście, są chwile, kiedy patrzy się na nią w seksualnym świetle. Z czasem stało się to znacznie mniej rozpowszechnione Mściciele toczyła się w 2012 roku. Mówiąc dalej, Scarlett Johansson zagłębił się nieco głębiej w to, jak zmieniło się jej myślenie.

?Może w tamtym czasie wydawało mi się to komplementem. Wiesz, co mam na myśli? Ponieważ moje myślenie było inne. Może nawet, no wiesz, moja własna wartość byłaby prawdopodobnie mierzona w stosunku do tego rodzaju komentarza lub, jak wiele młodych kobiet wchodzisz w swoje własne i rozumiesz swoją własną wartość. To się teraz zmienia. Teraz ludzie, młode dziewczyny, dostają znacznie bardziej pozytywne wiadomości, ale to niesamowite być częścią tej zmiany i być w stanie wyjść z drugiej strony i stać się częścią tej starej historii, ale także rozwijać się. Ewoluować. Myślę, że to całkiem fajne?.

Chociaż z perspektywy czasu mógł to być trudny początek, Black Widow stała się ogromną i ukochaną częścią MCU. Scarlett Johannson od tego czasu pojawiła się w Avengers, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry. Niestety, Natasha spotkała swoją śmierć w Endgame. Czarna Wdowa odbywa się pomiędzy wydarzeniami z Wojna domowa i Etap końcowy.

Iron Man 2 może nie jest najbardziej ukochanym filmem MCU, ale Scarlett Johansson nie jest jedyną gwiazdą, która go krytykuje. Mickey Rourke, który grał złoczyńcę Ivana Vanko, ostatnio celował nie tylko w ten film, ale ogólnie w filmy Marvela, nazywając je bzdurami.Czarna Wdowa zadebiutuje 9 lipca. Ta wiadomość przychodzi do nas przez zderzak.

Tematy: Iron Man 2, Czarna Wdowa