Frank Bonner, znany ze swoich ról w WKRP w Cincinnati i Uratowany przez dzwonek, zmarł w środę w wieku 79 lat. Według oświadczenia jego rodziny, które po raz pierwszy zostało zgłoszone przez TMZ, zmarł z powodu komplikacji związanych z demencją Lewy’ego, spokojnie z rodziną u boku. Myśli są w tym czasie z nimi i jego przyjaciółmi.

Frank Bonner zagrał Herba Tarleka w 88 odcinkach oryginału WKRP w Cincinnati serial, a także wcielając się w swoją rolę w sequelu z lat 90., Nowa WKRP w Cincinnati, czyli postać, z której będzie najlepiej pamiętany. Pojawił się także w Uratowani przez dzwonek: nowa klasa, co dało mu również jedną z wielu jego wypraw reżyserskich. Jednak jego kariera rozpoczęła się znacznie wcześniej.

Bonner urodził się w Arkansas w 1942 roku i rozpoczął karierę aktorską w filmie eksperymentalnym Równonoc? podróż w nieznane w 1967 roku. Trzy lata później film został ponownie wydany po ponownym nakręceniu i zmontowaniu jako Równonoc, w którym został uznany za Franka Boersa Jr. W latach 70. występował w wielu programach telewizyjnych i filmowych, w tym m.in. Cannon, Emergency!, Policjant i Człowiek z Atlantydy przed dołączeniem do obsady WKRP w Cincinnati w roli, która byłaby jego największym osiągnięciem aktorskim.

W 1978 roku Bonner doznał licznych urazów wewnętrznych i pleców w wypadku ze spadochronem, w wyniku którego spadł z wysokości 20 stóp. Podczas rekonwalescencji kontynuował pracę, co doprowadziło go do pojawienia się o kulach w odcinku WKRP w Cincinnati a kiedy nakręcił specjalny odcinek teleturnieju All-Star, waśnie rodzinne. Wypadek nie wpłynął na jego pracę, a już na pewno nie miał negatywnego wpływu na jego przyszłość, ponieważ przez następną dekadę był jeszcze bardziej zajęty.

W latach 80. pojawiał się jednorazowo w Wyspa fantazji, Łódź miłości, Strach na wróble i pani King, Morderstwo, które napisała i Nocny Dwór, a także zdobycie kolejnej długoterminowej roli jako ojca Roberta Hargisa w Tylko dziesięciu z nas. W latach 90. powrócił do gry w HerbTarleka w odrodzonej Nowa WKRP w Cincinnati, a także role w Saved by the Bell: The New Class, Mamusie i USA wysoki. Bonner zaczął pojawiać się mniej w 2000 roku, głównie w małych rolach w filmach fabularnych, jego ostatni był w Pod znakiem Hollywood w 2014r.

Bonner był żonaty pięć razy, a jego ostatnią żoną była Gayle Hardage, z którą był żonaty od 2006 roku. Gdy wiadomość o jego śmierci została przekazana przez jego rodzinę, członek obsady WKRP, Gary Sandy, był pierwszą gwiazdą aktora, która złożyła wyrazy szacunku w mediach społecznościowych, publikując na swoim koncie na Facebooku wiadomość: ?To prawda! Frank Pasted Away, wczoraj 16 czerwca o 3:48 Pacific Time RIP My Great Friend!!!?. Hołd złożył również Michael Des Barres, który opublikował na Twitterze ?WKRP w Cincinnati? Star Frank Bonner Dead w wieku 79 lat przez @TMZ Bardzo smutna wiadomość dla mnie. Uwielbiałem z nim pracować. Nienaganny czas jako aktor komediowy i naprawdę miły człowiek. ROZERWAĆ.”

Tematy: Nekrologi, Ocaleni przez dzwonek, WKRP w Cincinnati