Spośród wszystkich ogłoszonych ostatnio restartów, prawdopodobnie jednym z najbardziej zaskakujących dodatków do listy jest film Blaxploitation z lat 70., Blacula. Kultowy horror z 1972 roku, w którym w tytułowej roli zagrał William Marshall, MGM, Bron i Hidden Empire Film Group podobno przywracają nowemu pokoleniu.

Różnorodność donosi, że będąc wznowieniem dawno martwej serii, film faktycznie posłuży jako nowy rozdział w historii, która rozpoczęła się w Blacula i kontynuowany w swoim sequelu,Krzyk Blacula Krzyk, który ukazał się w następnym roku. Nowy film najwyraźniej zaktualizuje scenerię do ?pandemii po koronawirusie w metropolii?.

Ponowne uruchomienie Blacula będzie kierowane przez Poznaj Czarnych i IntruzDeon Taylor, który będzie również współtworzył scenariusz z Micahem Ranumem. W oświadczeniu Taylor omówił, dlaczego uważa, że ??nadszedł właściwy czas, aby ponownie uruchomić franczyzę dla nowej publiczności.

Blacula to prawdopodobnie jedna z najbardziej prestiżowych serii Black i tak ważna dla kultury, ponieważ zrodziła falę horrorów Blaxploitation, które zmieniły grę w tym, jak nasi ludzie są postrzegani na dużym ekranie. Dorastając w Gary, IN, uwielbiałem oglądać Blaculę i byłem tak dumny, że Richard Brown był jego rodakiem. To oszałamiające, że ta seria nigdy nie zyskała energii ani uznania, jakie inne filmy gatunkowe otrzymały przez lata, ale ten restart ma to wszystko zmienić. Dziękuję Aaronowi, Brendzie i zespołowi Bron, a także wszystkim w MGM za przyłączenie się do nas w tej przygodzie. Obiecujemy tchnąć nowe życie w kultowe ‘Blacula?postać, która będzie rezonować z publicznością na całym świecie!?

Wkrótce po filmach takich jak Shaft, Blacula opowiedział historię afrykańskiego księcia, który złożył wizytę hrabiemu Draculi, prosząc go o powstrzymanie handlu niewolnikami na Atlantyku. Hrabia odmawia, a zamiast tego rzuca klątwę na księcia, który budzi się dwieście lat później, aby zemścić się na tych, którzy zarobili i ograbiali jego lud z ich dziedzictwa. To kick stwierdził falę horrorów i wyposażonych w czarne gwiazdy. Po wydaniu Blacula, gatunek zaczął dostarczać Dr Black i pan Hyde, Blackenstein i Abby, film luźno oparty na Egzorcysta.

Po wydaniu Blacula miał mieszaną torbę recenzji, a niektórzy chwalili ją za to, że jest bardziej satysfakcjonująca niż wiele innych Dracula oparte na staraniach, aby wyjść po pamiętnym spojrzeniu Beli Lugosi na wampira, podczas gdy inne, takie jak niedawna recenzja Kim Newman, nie są tak pozytywne, mówiąc, że fabuła jest ?sformułowana i pełna dziur?. Film ma obecnie 50% aprobaty na Zgniłe pomidory. To, czy nowe podejście do filmu może naprawić niektóre problemy z materiałem źródłowym, będzie musiało poczekać i zobaczyć. Ponieważ film został dopiero ogłoszony, może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy prawdziwe szczegóły dotyczące ponownego uruchomienia.

Tematy: