Jeśli chodzi o udane dramaty z epoki, Opactwo Downton zrobił lepiej niż większość. Niezwykle popularny serial telewizyjny, po którym nastąpił hitowy film, fani po prostu nie mogą się nacieszyć wzlotami i upadkami rodzinnej posiadłości Crawleyów. Więc kiedy Opactwo Downton 2 został ogłoszony wraz z świąteczną datą premiery, ci, którzy oczekują więcej od znakomitego dramatu Juliana Fellowesa, mieli nadzieję, że coś się dzieje. Dziś właśnie to dostali z pierwszym ustawionym zdjęciem pokazującym, że kręcenie jest w toku.

Oficjalny Opactwo Downton konto i Focus Features, którzy stoją za filmem, umieścili zdjęcie na swoim kanale na Twitterze, który pokazuje akcję, która ma się rozpocząć podczas kręcenia sceny w kuchni osiedla. Podczas gdy klaps dominuje w obrazie, na krawędzi widać rozmazane twarze niektórych lubianych postaci, które zapewniły płynną pracę domowi przez sześć sezonów programu telewizyjnego i późniejszego wyjścia na duży ekran. W tym ujęciu nie ma lordów ani dam dworu, ale to tylko kwestia czasu, zanim, miejmy nadzieję, zostaniemy potraktowani kilkoma zakulisowymi ujęciami.

Chociaż na zdjęciu niewiele widać, można zobaczyć nieostrą twarz Allana Leecha jako Thomasa Bransona. Chociaż trudno powiedzieć, kto jeszcze jest w kadrze, wiemy, że Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern i oczywiście Dame Maggie Smith powracają z resztą oryginalnej obsady, wraz z nowymi dodatkami Dominica Westa, Laury Plamiak, Hugh Dancy i Nathalie Baye. Ponieważ film jest już w fazie produkcji, mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawią się pierwsze oficjalne klipy.

Ogłoszenie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem przez obserwatorów programu na Twitterze. Jeden z użytkowników powiedział: ?To zdjęcie sprawia, że ??kręci mi się w głowie ? oczywiście w zinternalizowany, powściągliwy, elegancki sposób?. Inny dodał: ?O Boże, jak właśnie się o tym dowiedziałem, jestem taki podekscytowany?, podczas gdy trzeci rzucił: ?TAK OMG, BĘDĘ PŁACZAŁ, ŻE MOJE SERCE EKSPLODUJE, NIE MOGĘ CZEKAĆ?.

Opactwo Downton po raz pierwszy wyemitowany w Wielkiej Brytanii w 2010 r. i pojawił się w PBS w styczniu następnego roku w ramach jego Klasyczne arcydzieło antologia. Serial przedstawiał życie w fikcyjnej wiejskiej posiadłości w Yorkshire w Anglii i rozgrywał się w latach 1912-1926, przedstawiając życie domowe arystokratycznej rodziny Crawleyów i ich służących. W ciągu sześciu sezonów w historię wpleciono wiele historycznych wydarzeń, takich jak zatonięcie Titanica, wybuch I wojny światowej i pandemia hiszpańskiej grypy. Film, który ukazał się w 2019 roku, był bezpośrednią kontynuacją serii, podnosząc wydarzenia w 1927 roku i skupiał się na wizycie króla Jerzego V i Queen Mary w Downton. Obecnie nie są dostępne żadne szczegóły na temat fabuły nowego filmu, ale spodziewamy się niewielkiego przeskoku w czasie pod koniec lat 20. lub na początku lat 30. XX wieku.

Opactwo Downton 2 ukaże się w kinach 22 grudnia 2021 roku.

Tematy: Film o opactwie Downton, Opactwo Downton