Szósty zmysł dyrektor M. Noc Shyamalan powraca na ekrany w tym sezonie letnim z nawiedzającym nadprzyrodzonym horrorem, Stary, który teraz oficjalnie otrzymał ocenę PG-13. Ocena została przyznana przez bogów filmowych na wysokim poziomie dzięki ?silnej przemocy, niepokojącym obrazom, sugestywnej treści, częściowej nagości i krótkiemu, mocnemu językowi?, co sugeruje, że podobnie jak większość jego kinowej twórczości, Stary nie będzie przeżyciem przyjaznym rodzinie.

Stary zaczyna się od rodziny na tropikalnych wakacjach w idealny dzień na plaży, a przynajmniej tak im się wydawało. Rodzina, do której dołącza kilku innych, wkrótce odkrywa, że ??idylliczna zatoczka wypełniona skalnymi basenami i piaszczystym brzegiem, otoczona zielonymi, gęsto porośniętymi klifami, nie jest tym, czym się wydaje. Nie, ta utopia kryje mroczny sekret. Najpierw w krystalicznie czystej wodzie unosi się martwe ciało kobiety. Potem jest dziwny fakt, że wszystkie dzieci szybko się starzeją. Wkrótce wszyscy starzeją się co pół godziny, sprowadzając całe swoje życie do jednego dnia i wydaje się, że nie ma wyjścia z zatoczki…

Film jest inspirowany francuską powieścią graficzną Sandcastle Pierre’a Oscara Levy’ego i artysty Frederika Peetersa, Niezniszczalny uwagę reżysera dzięki swoim dzieciom, które podarowały mu egzemplarz powieści na Dzień Ojca. Shyamalan od razu zakochał się w założeniu, szybko nabywając prawa do powieści graficznej, której fabuła, jak mówiono, mocno zainspirowała scenariusz Stary.

Stary, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku, zawiera gwiazdorską obsadę pod przewodnictwem Kokosowiec i Dzienniki motocyklowe gwiazda Gael García Bernal jako Jack, z Widmowy wątek gwiazda Vicky Krieps jako jego żona, Kate. Dziedziczny i Jumanji: Witamy w dżungli gwiazda Alex Wolff występuje również jako syn Marka, Jacka i Kate. Tworząc obsadę wspierającą są Małe kobiety i Ostre przedmioty gwiazda Eliza Scanlen, Jojo Królik i Hobbit: Bitwa Pięciu Armii Thomasina McKenzie, Krypton gwiazda Aaron Pierre, Mad Max: Droga furii i Neonowy Demon gwiazda Abbey Lee, Jowisz wznoszący się Nikki Amuka-Ptak, Ojciec gwiazda Rufus Sewell i Zagubiony Kena Leunga.

W filmie Shyamalan powraca do egzystencjalnego horroru, który często tak dobrze mu służył w przeszłości, z Stary z pewnością zmierzy się z uniwersalnym pytaniem o śmiertelność, jednocześnie przepuszczając bohaterów przez unikalny rodzaj psychologicznego terroru filmowca.

Stary to tylko pierwsza część niedawnego kontraktu M. Nighta Shyamalana na dwa filmy z Universal Pictures, z innym, jeszcze nie zatytułowanym projektem, który ma się ukazać w lutym 2023 roku. Shyamalan omawiał tę umowę w przeszłości, sugerując, że wszystkie filmy można łączyć podobnie jak Rozdzielać i Szkło. ?Właśnie miałem dwa pomysły na filmy, które bardzo mocno mnie interesowały? ? ujawnił Shyamalan.

?Dla mnie są pomysły, które czasami pojawiają się w czasopismach, a oni nie mają jeszcze mięsa, czy cokolwiek to jest, więc jestem gotowy poświęcić dwa lata mojego życia na zrobienie tego ? na pisanie i wyreżyserowanie tego ? niektóre z tych pomysłów nie mają jeszcze tego. Muszą trochę zajść w ciążę. Ale były dwa pomysły, o których od razu myślałem o ich stworzeniu. I, co ciekawe, może być trzecia rzecz, która przyszli do mnie, co może skończyć się między tymi dwoma. Więc może być trzech.

Stary ma zostać wydany w Stanach Zjednoczonych 23 lipca 2021 r. przez Universal Pictures. Ta wiadomość pochodzi z Komiks.com

Tematy: Stare